Suudi Arabistan'da düğüne hava saldırısı

Suudi Arabistan'da düğüne hava saldırısı

Saldırının gece saatlerinde bir düğün sırasında gerçekleştiği, yaralıların hastaneye kaldırıldıkları kaydedildi. Gelinin de hayatını kaybedenler arasında olduğu bildirildi.FÜZE SALDIRISISuudi Arabistan’ın resmi ajansı...

Saldırının gece saatlerinde bir düğün sırasında gerçekleştiği, yaralıların hastaneye kaldırıldıkları kaydedildi. Gelinin de hayatını kaybedenler arasında olduğu bildirildi.

FÜZE SALDIRISI

Suudi Arabistan’ın resmi ajansı SPA’nın haberine, Yemen’in Sada Bölgesi'ndeki Husiler tarafından balistik füze saldırısı düzenlendiği, füzenin hava savunma sistemleri tarafından imha edildiği söylendi. Balistik füze saldırılarının devam etmesinin İran’ın Husilere yönelik silah ve füze desteğinin sürdüğü anlamına geldiği iddia edildi. 

DAHA ÖNCE DE DÜĞÜN VE CENAZELER HEDEF ALINMIŞTI

Önceki Cuma günü yine Arap koalisyonunun düzenlediği saldırıda 18 kişi hayatını kaybetmişti. Birleşmiş Milletler verilerine göre Suudi askeri operasyonuyla birlikte 10 binin üzerinde sivil yaşamını yitirdi. Suudi güçleri, daha önce de Husi kontrolündeki bölgelerde düğün ve cenazeleri hedef alarak saldırıda bulunmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya