Tacizciler İfşa Olunca Mahir Ünal'ın 'Yeşil Top' Uygulaması Elinde Patladı

Tacizciler İfşa Olunca Mahir Ünal'ın 'Yeşil Top' Uygulaması Elinde Patladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, sosyal medyada 'yeşil top' furyasına son verildiğini açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, sosyal medyada 'yeşil top' furyasına son verildiğini açıkladı. Yeşil toplu işaretleri kullanan hesaplar, kadınları, siyasetçileri ve oyuncuları hedef alan hakaret ve cinsel saldırı tehdidinde bulunmuşlardı.

Pakdemirli: Hobi Bahçeleri Yasalara Uygun Değil!

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, sosyal medyada 'yeşil top' ifadesiyle yapılan paylaşımlar hakkında açıklama yaptı.

AKP'de 'yeşil top' furyasını başlatan Mahir Ünal tepkilerin odak noktası olmuştu.

AKP'li Ünal, "Hakareti, küfürü, saldırganlığı, kısaca etik olmayan paylaşımları kamuoyu gündemine taşıyarak tartışılmasını sağlamış ve dezenformasyonla mücadelede turnusol etkisi oluşturmuştur" dedi.

Mahir Ünal'ın paylaşımları şöyle;

1 Mayıs 2020 tarihinde başlattığımız “Etik Farkındalık” çalışması “Dijital Farkındalık” çalışmamızın 10 Haziran 2020’de başlaması ile sona ermiştir.

40 gün süren “Etik farkındalık” çalışmamızda küfür, hakaret ve dezenformasyonu görünür kılmak için kullandığımız “Yeşil Küre” görevini başarıyla tamamlamıştır.

Hakareti, küfürü, saldırganlığı, kısaca etik olmayan paylaşımları kamuoyu gündemine taşıyarak tartışılmasını sağlamış ve dezenformasyonla mücadelede turnusol etkisi oluşturmuştur.

Bu amaçlarla kullanılan “Yeşil Küre” üzerinden “Etik Farkındalık” çalışmasına hakaret, küfür ve aşağılamada bulunanlar da ayrıca bir çalışmanın konusu olmalıdır. Gönüllü olarak “Etik Farkındalık” çalışmamıza katılanlara gönülden teşekkür ederim.