Tartışmaların odağındaki The Marmara ile ilgili iddia: ‘Adaletten saklamış, yok etmiştir…’

Tartışmaların odağındaki The Marmara ile ilgili iddia: ‘Adaletten saklamış, yok etmiştir…’

The Marmara, tartışılmaya devam ederken, çok ciddi bir iddia ortaya atıldı. Sosyal medyada, Reyhan isimli, @reeeyozzz adlı kullanıcı The Peak Hotel..

The Marmara, tartışılmaya devam ederken, çok ciddi bir iddia ortaya atıldı. Sosyal medyada, Reyhan isimli, @reeeyozzz adlı kullanıcı The Peak Hotel kafeteryasında şiddet gördüğünü ve The Marmara Hotels tarafından da bunun saklandığını iddia etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları CHP’li Ekrem İmamoğlu ile AKP’li Binali Yıldırım canlı yayında bir araya gelmişlerdi.

Programın moderatörlüğünü ise, İsmail Küçükkaya üstlenmişti.

Programdan sonra, hükümete yakın Sabah gazetesi, Küçükkaya’nın İstanbul’daki The Marmara oteli girişine ve asansöre ait güvenlik kamera görüntülerini yayımladı. Sabah’ın iddiası, Küçükkaya’nın otelde görüştüğü İmamoğlu’na soruları verdiği yönündeydi.

Küçükkaya ise yaptığı açıklamada, soruları kimseye vermediğini, hem İmamoğlu tarafıyla hem de bir başka otelde Yıldırım tarafıyla görüştüğünü kaydetti.

İsmail Küçükkaya ve FOX TV, The Marmara Oteli’ne yüklü bir tazminat davası açacaklarını açıkladı.

TEPKİLER ARTTI, PUANI DÜŞTÜ

The Marmara’ya tepkiler giderek arttı. Vatandaşlar, otelin puanlarının olduğu Google sistemine girerek yaşananları anlattı ve tepki gösterdi. Kişisel verileri izinsiz yayımlayan otelin puanı kısa sürede “çok iyi”den “iyi”ye düştü. Otelin puanı, 4.8 idi, tepkilerin ardından 3.5'e kadar indi.

ÇOK KRİTİK İDDİA

The Marmara, tartışılmaya devam ederken, çok ciddi bir iddia ortaya atıldı.

Sosyal medyada, Reyhan isimli, @reeeyozzz adlı kullanıcı, The Marmara ile yaşadıklarını anlattı.

Bir hukukçu olduğunu aktaran sosyal medya kullanıcısı, The Peak Hotel kafeteryasında şiddet gördüğünü ve The Marmara Hotels tarafından da bunun saklandığını iddia ederek, "Taksim The Peak Hotel kafeteryasında, nasıl vahşice ve dakikalarca şiddete maruz kaldığımızı ve bunun The Marmara tarafından nasıl adaletten gizlendiğini anlatacağım" diye yazdı.

"ADALETTEN SAKLAMIŞ, YOK ETMİŞTİR"

Arkadaşlarıyla beraber, The Peak Hotel sahibinden şiddet gördüklerini belirten Reyhan, olaydan sonra 2 ay iş göremez raporu aldığını belirtti.

"Şikayetimiz kolluk tarafından 10 gün boyunca savcılığa ulaştırılmadı. Hem otel içinde hem de sokakta şiddet görmemize rağmen, onlarca güvenlik kamerası olan bir yerde olayın görüntülerine ulaşamadık. The Peak Hotel’in güvenlik kameraları tesadüfe bakın ki o gece arızalıymış" diyen Reyhan, "Olayı doğrudan gören The Marmara Pera’nın bize verdiği güvenlik kamerası görüntülerinde garip bir şekilde tam da darp edildiğim, tekmelendiğim 5 dakikalık bölümün görüntüleri silinmiş!" dedi.

Odatv'de yer alan habere göre; Reyhan ayrıca, "Bugün başka bir güvenlik kamerası rezaletiyle gündeme gelen The Marmara otel insanların özel hayatını gazetelere servis ederken otelleri önünde darp edilen kadınların görüntülerini adaletten saklamış, yok etmiştir" derken, darp edildikten sonraki fotoğraflarını ve silinen güvenlik kamerası görüntülerini de paylaştı.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR:

Yaşam