Taylan, Galatasaray’dan aldığı 4 milyon lirayı Erzurumspor’a verdi iddiası

Taylan, Galatasaray’dan aldığı 4 milyon lirayı Erzurumspor’a verdi iddiası

Bu sezon yakaladığı başarıyla adından sıkça bahsettiren Taylan Antalyalı'nın geçen sezon başında Galatasaray'a transfer olurken aldığı imza parasını BB Erzurumspor'a verdiği ortaya çıktı.

 

  Taylan Antalyalı'nın Galatasaray'dan aldığı imza parasını BB Erzurumspor'a verdiği iddiasını Atilla  Türker "Elimde gün yüzüne çıkmamış bir belge var" diye duyurdu. Türker yazısında Taylan Antalyalı'nın Erzurumspor'a 4 Milyon Lira ödediğini iddia etti. İddiasını belgelerle de destekleyen Türker, "Bu işin püf noktası ise şu: Galatasaray bu 4 milyon lirayı doğrudan BB Erzurumspor’a vermiş olsaydı, BB Erzurumspor ile Gençlerbirliği arasında 3,5 yıl önce imzalanan protokol gereği, yüzde 40 oranındaki miktar, yani 1 milyon 600 bin Türk Lirası, BB Erzurumspor tarafından Gençlerbirliği’ne zorunlu olarak verilecekti." dedi.    

ERZURUMSPOR 3 MİLYON EURO BONSERVİS İSTEDİ

Türker yazısında BB Erzurumspor Kulüp Başkanı Hüseyin Üneş'in 21 Haziran 2019 tarihinde düzenlediği basın toplantısında kullandığı, "Taylan Antalyalı için 3 milyon Euro transfer bedeli belirledik. Kulübümüzün menfaatlerini de ön planda tutacağız” sözlerini hatırlatarak Taylan Antalyalı'nın da " ‘Ben Erzurumsporlu Taylan Antalyalı’yım. Eğer bugün beni Galatasaray, Beşiktaş veya diğer kulüpler transfer listesine aldıysa, bu Erzurumspor sayesinde oldu. Eğer ben gideceksem Erzurumspor’a para kazandırmadan gitmeyeceğim’ dedi” dediğini yazdı.   Galatasaray'ın KAP'a Taylan'a verdiği 4 milyon TL'lik imza parasını bildirdiğini belirten Türker, transferin bonservissiz olarak gerçekleşmesine Gençlerbirliği cephesinden tepki geldiğini belirterek, " Olması gerekenler oldu. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav başta olmak üzere Gençlerbirliği camiası adeta isyan etti. “Bu işin içinde bir çapanoğlu var” denildi. "ifadelerini kullandı. GENÇLERBİRLİĞİ: “YÜZDE 40’IN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ” Gençlerbirliği yöneticileri o süreçte medyaya sık sık demeç verdiler, “Hukuki girişimlere başlayacağız ve hakkımızı mutlaka alacağız. Taylan Antalyalı’nın transferi nedeniyle Galatasaray’dan BB Erzurumspor’a direkt ya da endirekt olarak önemli miktarda bir para mutlaka gitmiştir. Aksi takdirde Taylan Antalyalı gibi sözleşmesi devam eden değerli bir futbolcunun mukavelesi niye fethedilsin? Hakkımız olan yüzde 40’ın takipçisi olacağız” dediler.   "İÇİM HİÇ RAHAT DEĞİL" Türker yazısında Taylan'ın  “Yarınlarda bu olay duyulursa başım çok ağrır. İçim hiç rahat değil. Birileri beni alet ediyor” dediğini de belirtti.   GENÇLER BİRLİĞİ HAREKETE GEÇECEK Gençlerbirliği yönetimiyle de görüştüğünü belireten Türker, yöneticilerin durumdan haberdar olmadıklarını belirterek, "Ortada böyle bir protokol ve senet varsa eğer, hukuki anlamda hemen girişimde bulunmak gerekir şeklinde konuştular." diye yazdı.   İşte Atilla Türker'in Ajansspor'da yayınladığı belgelerin tamamı: Bu protokolün 3. maddesinde “Futbolcunun (Taylan Antalyalı’nın) BB Erzurumspor’a hizmet sunmak istememesi nedeniyle futbolcunun talebi üzerine akdedilmekte olduğundan, kulübe erken fesih tazminatı olarak 04.09. 2019 vadeli net 4.000.000-TL (DÖRT MİLYON Türk Lirası) bedelli senet düzenlemeyi, teslim etmeyi ve vadesi geldiğinde bu tutarı BB Erzurumspor Kulübü’ne tam ve eksiksiz olarak ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt etmektedir” şeklinde ifade bulunuyor. TAYLAN VE ERZURUM ARASINDAKİ PROTOKOL           TAYLAN'IN ERZURUMA VERDİĞİ SENET GENÇLERBİRLİĞİ VE BB ERZURUMSPOR ARASINDAKİ ANLAŞMA   GALATASARAY'IN KAP BİLDİRİMİ

Spor