Taylor Swift’ten Trump’a: Seni başkan seçtirmeyeceğiz...

Taylor Swift’ten Trump’a: Seni başkan seçtirmeyeceğiz...

George Floyd'un beyaz polis şiddetiyle öldürülmesine isyan edenleri tehdit eden ABD Başkanı'na ünlü pop şarkıcısı, "Seni kasımdaki seçimle başkanlıktan

George Floyd'un beyaz polis şiddetiyle öldürülmesine isyan edenleri tehdit eden ABD Başkanı'nı ırkçılıkla suçlayan tweet atan ünlü pop şarkıcısı, "Seni kasımdaki seçimle başkanlıktan göndereceğiz" ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'a zaman zaman muhalefet eden ünlü şarkıcı Taylor Swift, Minneapolis’te beyaz bir polis memurunun silahsız bir siyahı boğarak öldürmesinin yol açtığı isyana Trump ve yönetiminin gösterdiği tepkiye Twitter'dan sesini yükseltti.

Trump'ın kampanyasından başkanlığına devam ettirdiği söylem ve eylemlere yöneltilen ırkçılık eleştirilerini dillendiren Swift, "Beyaz ırkın üstünlüğü ve ırkçılığın ateşini başkanlığınız boyunca körükledikten sonra ahlaki üstünlük taslamaya cüret edip sonra da şiddetle tehdit ediyorsunuz, ha" dedi.

'SENİ BAŞKANLIKTAN GÖNDERECEĞİZ'

Trump'ın Minneapolis’teki isyanla ilgili "Yağma başladığında silahlar ateşlenir" sözüne atıf yapan Grammy ödüllü pop şarkıcısı "Yağma başladığında ateş açma başlar mı??? Seni kasımdaki seçimle başkanlıktan göndereceğiz" diye tepki gösterdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya