Tekirdağ ve Malatya'da orman yangını

Tekirdağ ve Malatya'da orman yangını

Malatya ve Tekirdağ'ın ormanlık alanlarında yangın çıktı. Tekirdağ'daki yangın büyük oranda kontrol altına alındı. Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

 

İlçeye bağlı Dedeyazı Mahallesi'ndeki otluk alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa sürede ormanlık alana sıçradı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen alevler nedeniyle bölgeye itfaiye ve Malatya Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler sevk edildi. Ekipler yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

TEKİRDAĞ'DA ORMAN YANGINI

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinin Cambazdere ve Çınaraltı mahalleleri arasındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın büyük oranda kontrol altına alındı. Tekirdağ Orman İşletme İl Müdürü Ali Şen, "Henüz çıkış nedeni belirlenemeyen orman yangınına havadan, karadan müdahaleler devam ediyor. Yangın büyük oranda kontrol altına alınmış durumda. Ancak tamamen söndürüldü diyemem, çalışmalar hızla sürüyor" dedi. Şen, yangında ortalama 150-200 dönüm bir alanın etkilendiğini belirterek, "Etkilenen alanda 5-6 yıllık genç fidan ağaçlandırma çalışması kapsamında ekilen çam ağaçları bulunuyordu" dedi. Yangın, akşam saatlerinde, Hayrabolu ile Malkara ilçeleri arasındaki kırsal Cambazdere ve Çınaraltı mahalleleri arasındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıktı. Bölgeden yükselen alevleri ve dumanı gören çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine Orman İşletme Müdürlüğü ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleriyle arozözler ve helikopter sevk edildi. Ekipler, yangını söndürmek için köylülerin de desteğiyle çalışma başlatıldı.

İlgili Haberler
Etiketler :