TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve Astsubay E.B tutuklandı

TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve Astsubay E.B tutuklandı

Savcılık, 4 gündür gözaltında olan TELE 1 Ankara Temsilcisi Dükel, ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve Astsubay E.B’yi, tutuklanmaları..

TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ise tutklandı.

Savcılık, 4 gündür gözaltında olan TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel, ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser ve Astsubay E.B’yi, tutuklanmaları İstemiyle nöbetçi Sulh ceza hakimliğine sevk etti. Dükel, sevki sırasında “Bu günler geçecek. Bir bedel ödenmesi gerekiyorsa ben öderim” dedi.Dükel, sevki sırasında “Bu günler geçecek. Bir bedel ödenmesi gerekiyorsa ben öderim” dedi. Savcı Veysel Kaçmaz, askeri casusluk suçlamasından vazgeçerek, Dükel ve Yıldız’a bu kez TCK’nin 329. maddesinde düzenlenen “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçunu isnat etti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan kanalımızın Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ve Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız adliyeye sevk edilmişti.

Savcılık sorgusu tamamlanan İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız ile astsubay E.B. tutuklanmaları istemiyle nöbetçi Sulh ceza hakimliğine sevk edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, eski Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Yıldız ve Dükel’in aileleri gazetecilere destek olmaya geldi.

TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı,ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız tutklandı.

Dr. Merdan Yanardağ: İsmail Dükel yolda yürürken gözaltına alınmadı, HALK TV’den bazı arkadaşlar nedense Tele1’in adını anmaktan özellikle kaçınıyorlar

[caption id="attachment_117285" align="alignnone" width="698"] Fotograf: Alican Uludağ[/caption]

TCK’nın 329/1 maddesi ne anlama geliyor

Gazeteci İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız’ın suçlandığı TCK’nın 329/1 maddesi, “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri açıklayan kimseye 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası verilir” hükmünü içeriyor.

[caption id="attachment_117286" align="alignnone" width="691"] Fotograf: Alican Uludağ[/caption]

SORGU BİTMEDEN SALON HAZIRLANDI

İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız’ın sorgusu sırasında kalabalık bir TEM ve çevik kuvvet ekibi yoğun güvenlik önlemi aldı. İfade sırasında gazetecilere üç avukat sınırlandırılması konuldu.

Politika