TELE1'den, Soylu'yu kızdıran soru...

Türkiye-Yunanistan sınırında havadan incelemelerde bulunan Süleyman Soylu, TELE1 programcısı ve Program Müdürü Namık Koçak'ın sınırı geçen göçmenlerle

Türkiye-Yunanistan sınırında havadan incelemelerde bulunan Süleyman Soylu, TELE1 programcısı ve Program Müdürü Namık Koçak'ın sınırı geçen göçmenlerle ilgili sorusuna yanıt veremedi.

Soylu, "140 bin göçmen ayrıldı dediniz ama biz bunu teyit edemedik bir türlü" diye soran TELE1 Program Müdürü Namık Koçak'a, " Kaç muhabiriniz var sizin. Bizim sınırda kaç karakolumuz var? Vilayet burada teyit edemiyor mu?" yanıtını verdi.

Koçak, Soylu'nun cevabına "Vilayete de sorduk ama bunu teyit edemedi" sorusunu yöneltince Soylu, "Siz kimi tarafındansınız?" diye karşılık verdi.

'İÇİŞLERİ BAKANI YALAN SÖYLÜYOR, ÖYLE Mİ?'

Bunun üzerine Koçak, "Türkiye'nin" yanıtını verdi. Soylu, ise  "Hiç Türkiye'nin tarafında olduğunuz görünmüyor. Çünkü şu anda sizin yaptığınız Yunan ile Avrupa medyasının yalan ve çarpıtmasını burada ifade etmek. O zaman İçişleri Bakanı yalan söylüyor öyle mi?" dedi.

Soylu, daha sonra eline verilen cep telefonundan sınırdan geçtiğini ifade ettiği sığınmacı sayısını saydı. Bunun ardından Soylu muhabire, "Biz sığınmacıları yakalamıyoruz. Geçenleri sayıyoruz. 23 hudut karakolu ve 8 tane hudut bölüğümüz 6 kilometrelik aralarla kimin ne kadar geçtiğini bilmektedir" bilgisini verdi.

TELE1 programcısı ve Program Müdürü Namık Koçak

'BEN KİMSENİN OYUNCAĞI DEĞİLİM'

Süleyman Soylu bu sözlerinin ardından Koçak'a, "Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşısın ama hizmetin başka bir yere. Devletine itimat et" diye konuştu. Muhabir, "Biz vali yardımcısına sorduk. Teyit edemediler" deyince Soylu, "Yalan söylüyorsunuz" ifadesini kullanarak elindeki telefondan karakol mıntıkalarından geçen sığınmacıların sayılarını söyledi. Soylu, "Bunu size inandırabilmek size mümkün değil. Çünkü Yunan medyasının bir oyuncağı olarak burada bulunuyorsunuz" dedi. Bunun üzerine Koçak, "Ben kimsenin oyuncağı değilim" deyince Soylu tartışmayı, "Belli" diyerek noktaladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika