Telegram, dosya aktarım hizmetlerine erişimi içeren yeni bir premium hizmet sunuyor

Telegram,  dosya aktarım hizmetlerine erişimi içeren yeni bir premium hizmet sunuyor

Hizmetlerinden para kazanma hamlesi, Telegram kullanıcı tabanının dünya çapında patlaması, kendi son istatistiklerine göre 700 milyon aktif kullanıcısı olması ve 2022’nin en çok indirilen beş uygulamasını yapmasıyla geldi.

Telegram Premium olarak adlandırılan yeni hizmet, ödeme yapan kullanıcılara temel uygulamaya “ücretsiz erişimi korurken” bir dizi yeni özellik sunacak. Telegram Premium kullanıcıları 4 GB’a kadar dosya yükleyip paylaşabilecekken, ücretsiz kullanıcılar 2 GB ile sınırlandırılacak.

Telegram aylıık Premium abonelik paketini sundu

Tüm Telegram kullanıcıları, Telegram Premium’a abone olup olmadıklarına bakılmaksızın bu ekstra büyük belgeleri indirebilir.

Telegram dosya aktarma hizmetine dönüşüyor

Şirketin dosya barındırma alanına girmesine ek olarak, Telegram Premium aboneleri, sınırsız bulut depolama alanlarından medya ve dosyaları “mümkün olan en hızlı şekilde” indirebilecekler.

Telegram ücretli özelliğini beta sürümde gösterdi

Premium kullanıcılar ayrıca 1000 kanala kadar takip etme, her biri 200’e kadar sohbet içeren 20’ye kadar sohbet klasörü oluşturma, herhangi bir Telegram uygulamasına dördüncü bir hesap ekleme, pin 10 dahil olmak üzere uygulamadaki hemen hemen her şey için artırılmış sınırlar alacak şekilde ayarlanmıştır. Telegram Premium ayrıca sesli mesajların metne dönüştürülmesini sağlayacak ve kullanıcıların deşifre kalitesini derecelendirmesine olanak tanıyacak.

Telegram kurucusu, ücretli özelliklerin yakında geleceğini doğruladı

Telegram Premium, uygulamanın en son 8.8 sürümünün yüklü olduğu iOS kullanıcıları için zaten mevcut, ancak henüz Android kullanıcılarına sunulmamış gibi görünüyor.

Telegram Premium’un maliyeti, konuma bağlı olarak değişiklik gösterecek şekilde ayarlanmış ve ABD kullanıcıları için 4,99 dolar olacak.

Güncellemeler ayrıca Hareketli Profil Resimleri, yeni emojiler ve premium rozetler dahil olmak üzere bir dizi tamamen estetik güncellemeye sahip.

Bazı ülkelerde, Sponsorlu Mesajlar büyük, herkese açık kanallarda gösterilir. Bu reklamlar artık Telegram Premium abonelerine görünmeyecek.

Google’ın yapay zeka programı kendisine avukat tuttu

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji