Televizyonlar karartılırken bu da Türkiye’de konuşan bir televizyoncu!

Show TV Ana Haber Sunucusu Ece Üner’in, ABD’li model Kim Kardashian’ın Azerbaycan hakkındaki sözlerine yönelik yorumu sosyal medyada gündem oldu.

 

Show TV sunucusu Ece Üner, Ermeni kökenli ABD'li model Kim Kardashian'ın Azerbaycan'a yönelik ifadeleri hedef aldı. Üner'in kadın bedeni üzerinden yaptığı cinsiyetçi eleştiriler sosyal medyada tepki topladı. Üner, Kardashian’a yönelik şu ifadeleri kullandı: “Kim Kardashian’ın kameralara göstermeye alışık olduğu büyük bir kaynağı var, yine aynı kaynağı mı referans aldı acaba?” Öte yandan Türkiye'de televizyonlar karartılırken, Üner'in bir gazeteci ve televizyoncu olarak bu duruma sessiz kalması dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?

Kardashian, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda, “Bakü’ye saldırgan güç kullanımını durdurması, ABD’nin Azerbaycan’a askeri yardımı kesmesi ve Türkiye’nin Bakü’ye silah ve savaşçı göndermeyi durdurması"na yönelik çağrı yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Dağlık Karabağ’daki Ermeniler saldırıya uğradı. Dağlık Karabağ ve Ermenistan’ı korumak içini canını tehlikeye atan cesur kadın ve erkekler için dua ediyoruz. Haberler yanlış yönlendiriyor, yaşananlar ‘çatışma’ değil. Ermenistan, Azerbaycan’ın saldırılarının ve bununla birlikte gelen yalan bilgi kampanyasının kurbanı. Azerbaycan, savaş propagandası dışında sosyal medyayı engelliyor. Uluslararası gözlemcilerin araştırmasına ihtiyacımız var ve daha fazla gerilim ve trajedinin önlenmesi için uluslararası siyasi ve diplomatik önlemler gerekiyor. Bakü’ye çağrı yaparak saldırgan güç kullanımını durdurulmalı, ABD’nin Azerbaycan’a Ermenilere karşı kullanılan askeri yardımı kesilmeli ve Türkiye, Bakü’ye silah ve savaşçı göndermeyi durdurması için uyarılmalı.” 

İlgili Haberler