Kim Kardashian’dan Ermenistan açıklaması: Türkiye'yi hedef aldı

Kim Kardashian’dan Ermenistan açıklaması: Türkiye'yi hedef aldı

Ermeni asıllı reality şov yıldızı Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalar hakkında sosyal medya hesabından tepki çeken paylaşımlarda bulundu.

Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya Twitter'da paylaştığı mesajlarla dahil oldu.

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Ermeni kökenli ABD vatandaşı Kim Kardashian, Ermenilerin Karabağ’da saldırıya uğradığını iddia ederek “Karabağ’ı korumak için hayatlarını tehlikeye atan cesur erkek ve kadınlar için dua ediyoruz” dedi.

“TÜRKİYE UYARILMALI”

Kardashian ayrıca, “Türkiye silah ve savaşçı göndermemesi konusunda uyarılmalı” ifadesini kullandı.

Ermenistan’ın sebepsiz saldırıların ve dezenformasyon kampanyasının kurbanı olduğunu savunan Kardashian, Azerbaycan’ın savaş propagandası yaptığını ve sosyal medyayı bloke ettiğini de söyledi.

“Bakü’ye saldırgan güç kullanımını durdurması için çağrı yapılmalı, Azerbaycan’a ABD askeri yardım durmalı” diyen Kardashian, Türkiye’nin Bakü’ye silah ve savaşçı göndermemesi için uyarılmasını da talep etti.

TEPKİ TOLADI

Kardashian’ın paylaşımlarının altına ise binlerce tepki mesajı geldi. Türk sosyal medya kullanıcıları İngilizce tweet’lerle Kardashian’a tepki gösterdi.

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg

Kim Kardashian, nisan ayında sosyal medyada yaptığı ‘1915 olayları’ paylaşımı nedeniyle Türk kullanıcıların tepkisini toplamıştı. Kardashian’ın ‘sözde Ermeni soykırımı’ iddialarını yansıttığı paylaşımı, Türk kullanıcılardan tepki yorumlarının yağmasına neden olmuş, sosyal medyada en çok konuşulan konu başlıkları arasına girmişti.

İlgili Haberler
Dünya