Tertemiz delirdik: Biri ağlayarak biri gülerek zamları anlattı

Tertemiz delirdik: Biri ağlayarak biri gülerek zamları anlattı

Hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşlar tepkili. Sokak röportajında iki farklı vatandaş zamlardan şikâyet etti, biri gözyaşlarıyla diğeri ise kahkahalarla anlattı.

Yol TV, sokakta vatandaşlara mikrofon uzatarak elektrik ve doğalgaz faturalarını sordu. Kara kışın yaşandığı bugünlerde vatandaşlar elektrik ve doğalgaz fiyatları nedeniyle üşüdüklerini, yine de geçinemediklerini söyledi.

Eşinin emekli olduğunu ifade eden bir vatandaş, "2 bin 500 lira maaşla ne yapabiliriz ki? Ben MS hastasıyım, devlet ilaçların belli bir kısmını karşılıyor. Bir MS hastası olarak hastaneye gitmeyeyim mi? Torunum var bir tane, bir yaşında. Doğum günü var hediye alamıyorum. Sağdan soldan kısıp 50 liraya bir kıyafet alabildim" dedi. Vatandaş konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Bir başka vatandaş ise yaşananları gülerek anlattı. 250 lira elektrik faturası geldiğini söyleyen vatandaş, doğalgaz faturasının sorulması üzerine kahkaha atarak "Yakmıyoruz ki. 125 lira geldi. Sadece ocak ve duş için açıyoruz. Akşamları battaniyeyle oturuyoruz, üşüyoruz" diye yanıt verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi