Tesla Model S su geçirmez mi?

Tesla Model S su geçirmez mi?

Tesla Model S su almamasıyla ön plana çıkıyor. Normal şartlarda su geçirmez ifadesi akıllı telefonlar veya saatler için kullanılır. Ancak elektrikli araçlar söz konusu olduğunda su geçirmeme son derece önemli bir ayrıntı olarak kendisini belli ediyor.

Sağanak yağmurlu bir günde elektrikli aracınızı sürdüğünüzde normal şartlarda aracın içerisine su kaçması çok zor. Hatta Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre böyle bir şey imkansız. Yani çok pahalı saatler gibi asla su kaçırmadığını söyleyebiliriz. Bir Tesla Model S kullanıcısının başına gelenler kafaları karıştırdı.

Dünyanın en çok beğenilen otomobil markaları içerisinde yer alan Tesla büyük bir dikkatle üretim yapıyor. Ancak bir kullanıcı sağanak yağmur sonrasında aracının kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Ayrıca Tesla markasının kendi sigorta şirketini aldatmaya yönelik bazı tekliflerde bulunduğunu ifade etti.

Tesla Model S su

Normal şartlarda araçların garanti süreci bellidir. Bu garanti süreci kesinlikle kısaltılamaz. Ancak bu sürücü Tesla markasının böyle bir çalışmaya gittiğini söyledi. Şirketin CEO’su ise normal şartlarda kendi araçlarının asla su girişine müsaade etmediğini ifade etti. Sürüş sırasında sağanak yağış nedeniyle tamamen kapanan Tesla aracı sürücülere zor anlar yaşatmıştı.

Tesla otopilot sistemi konusunda uyarı aldı: Bu iş herkesi üzer

Kullanıcı Tesla servisinden gittiğinde tahrik ünitesinin su hasarlı olduğu ve değiştirilmesi gerektiği söylendi. Fakat Tesla, sağanak yağmurlarda kendi araçlarının su geçirmez olduğunu belirtiyor. Kısacası bu adam garanti servisinden bile yararlanamadı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji