Tesla resmi olarak Türkiye’ye geliyor!

Tesla resmi olarak Türkiye’ye geliyor!

Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla sonunda resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapıyor.

Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla sonunda resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapıyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Tesla sonunda Türkiye’ye geliyor! Söz konusu elektrikli otomobil olduğunda pek çok kişinin aklına ilk olarak Tesla ismi gelecektir. Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla yıllardır zarar eden bir şirketti. Fakat otomobil sektörünün top yekün bir şekilde elektrikli araçlara yönelmesi işleri kökünden değiştirdi.

Şu anda elektrikli otomobil sektöründeki pek çok üretici, fosil yakıtlı otomobilleri terk ederek elektrikli otomobillere geçiş yapmanın planlarını yapıyor. Elbette bu kolay olmayacaktır. Muhtemelen önemli oranda zaman da gerekecektir. Fakat önümüzdeki süreçte pek çok Avrupa ülkesinde yollarda yalnızca elektrikli araçların olacağını da belirtmemiz gerekiyor.

Bu durumun temel sebebi ise şimdiden bir çok ülkenin fosil yakıtlı araçları yasaklama planları yapması. İyi haber ise şimdilik bu ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor.

Tesla meydana gelen ölümcül kaza ile uğraşıyor

Şimdi gelelim asıl sorumuza. Türkiye’de ne zaman tam olarak elektrikli otomobillerin hakim olduğu bir yer olacak? Dürüst olmak gerekirse bunun için elektrikli otomobil fiyatlarının biraz düşmesi gerekiyor. Muhtemelen Tesla’nın Türkiye pazarına resmen girecek olması bu fitili ateşleyecektir.

Elbette Tesla modellerinin genel anlamda çok ucuz olmadığını söyleyebiliriz. Fakat Tesla modellerinin fiyatı önümüzdeki süreçte satışa çıkacak olan TOGG hakkında da bize bilgi verebilir. Bekleyip göreceğiz.

Apple iPhone 15 değişikliği ile gündemde: Önemli karar alındı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji