TGS Cumhuriyet'e dava açtı!

TGS Cumhuriyet'e dava açtı!

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Cumhuriyet Gazetesi muhabiri, TGS İşyeri Temsilcisi Deniz Ülkütekin’in işten çıkarılmasını mahkemeye taşıdı. TGS konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Cumhuriyet yöneticileriyle yargıda...

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Cumhuriyet Gazetesi muhabiri, TGS İşyeri Temsilcisi Deniz Ülkütekin’in işten çıkarılmasını mahkemeye taşıdı. TGS konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Cumhuriyet yöneticileriyle yargıda hesaplaşacağız'' dedi.

'İNKAR GERÇEKLERİ DEĞİŞTİREMEZ'
TGS “Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerinin haksız biçimde işten attığı işyeri temsilcimiz Deniz Ülkütekin'in işe geri alınması için hukuki süreci başlattığımızı kamuoyuna duyururuz'' ifadelerine yer verdiği açıklamasında şunları kaydetti:
“55 yıldır örgütlü olduğumuz, bugüne kadar onlarca gazetecinin Sendika temsilcisi ve yöneticisi olduğu Cumhuriyet Gazetesi'nde her zaman yaptığımız gibi temsilci bildirim kâğıdını elden teslim etmemize rağmen bildirimi almadıklarını, Deniz Ülkütekin'in temsilci olduğunu bilmediklerini öne sürdüler.
Cumhuriyet gazetesi gibi ilkeli, hukuka inanan bir gazetenin ''kâğıt gelmedi' savunması yapması bizi üzmüştür. Ancak inkâr gerçekleri değiştiremez.
Deniz Ülkütekin, Cumhuriyet çalışanlarının yaptığı seçimle İşyeri Temsilcisi seçilmiş, TGS Yönetim Kurulunun 28.10.2016 tarihli kararı ile ataması yapılmıştır. İşyeri Temsilcimiz Deniz Ülkütekin'in işe geri alınması için hukuki süreç başlatılmıştır. Adalet yerini bulacak Ülkütekin işine ve görevine geri dönecektir.''