TikTok’tan para kazananlara müjdeli haber!

TikTok’tan para kazananlara müjdeli haber!

TikTok, üzerinden içerik üretenlerin takipçilerinden abonelik ücreti alabilecekleri bir sistem üzerinde çalışmalar yapıldığı açıkladı. Şirket sözcüsü Zachary Kizer, sistemin bir süredir test edildiğini duyurdu

TikTok, üzerinden içerik üretenlerin takipçilerinden abonelik ücreti alabilecekleri bir sistem üzerinde çalışmalar yapıldığı duyurdu. Abonelik sisteminin ne zaman kullanıma sunulacağı, testin kaç içerik üretici ile yapıldığı, ücretlendirmenin nasıl olacağı ve TikTok’un komisyon alıp almayacağı gibi konularda bir bilgi verilmedi.

The Verge’e yaptığı açıklama ile dedikoduları doğrulayan şirket sözcüsü Zachary Kizer, sistemin bir süredir test edildiğini söyledi.

TikTok, halihazırda içerik üreticilerin bahşiş ve canlı yayınlar sırasında gönderilen sanal hediyeler üzerinden ödeme alabilmelerine izin veriyor. Öte yandan, TikTok, kısa video içeriği için abonelik sistemini test eden tek şirket değil. Instagram CEO’su Adam Mosseri de dün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile Instagram’ın bir abonelik sistemini test etmeye başladığını açıklamış, test aşamasında olan özelliklere dair bazı detayları paylaşmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji