Tokat'ta karantinaya alınan mahallede eğitime ara verildi

Tokat'ta karantinaya alınan mahallede eğitime ara verildi

Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde artan koronavirüs vakaları sebebiyle Karacaören Mahallesi karantinaya alındı. Eğitim-öğretime ara verildi.

Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde artan koronavirüs vakaları nedeniyle Karacaören Mahallesi karantinaya alındı. Bölgede bulunan okullarda eğitim-öğretime 7 gün ara verildi.

Başçiftlik Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla vaka sayısındaki artış nedeniyle Karacaören Mahallesi karantinaya alındı. Karantina nedeniyle ilçede eğitim-öğretime de 7 gün ara verildi. Başçiftlik Kaymakamlığı tarafından, "İlçemiz Karacaören Mahallesi'nde 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 72'nci maddesi gereği 29.03.2021 tarih ve saat 05.00 itibari ile 7 gün süre ile karantina tedbirleri uygulanmasına karar verilmiştir. Covid-19 tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı gereğince, Karacaören Mahallesi'nde karantina uygulanması nedeniyle İlçemiz Başçiftlik İlkokulu/Ortaokulu, Karacaören İlkokulu ve Başçiftlik Şehit Murat Kılınç Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde yüz yüze eğitim-öğretime 29.03.2021 tarihinden itibaren 7 gün süre ile ara verilmiş olup, eğitim-öğretim uzaktan devam edecektir" açıklaması yapıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem