‘Tosuncuk’a dedektif şoku! Yerini tespit ettiler

‘Tosuncuk’a dedektif şoku! Yerini tespit ettiler

Çiftlik Bank mağdurları, dolandırıcı firari sanık Mehmet Aydın'ın bulunması için dedektif tuttu. Aydın'ın Uruguay ve Ukrayna'da olduğuna dair iddiaların...

Çiftlik Bank mağdurları, dolandırıcı firari sanık Mehmet Aydın'ın bulunması için dedektif tuttu. Aydın'ın Uruguay ve Ukrayna'da olduğuna dair iddiaların ardından dedektif Mehmet Uzuner son olarak "Brezilya'da olduğunu biliyoruz" dedi.

Hakkında "Öldü" haberleri yayarak mağdur ettiği insanlardan kaçmaya çalışan Çiftlik Bank vurguncusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğu belirlendi.

Hürriyet'ten İdris Emen'in haberine göre, yüksek kâr payı vaadiyle 80 bin kişiden topladığı 500 milyon TL üzeri parayla kayıplara karışan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ı arama çalışmaları sürüyor. Aydın, en son Uruguay'da lüks bir otomobil içinde görüntülenmiş daha sonra da hakkında Ukrayna'da olduğu iddiaları çıkmıştı. Çiftlik Bank kullanarak dolandırılan mağdurlar Aydın'ı bulmak için bir dedektifle anlaştı.

'İNTİHAR ETTİĞİ DE UKRAYNA DA OLDUĞU DA DOĞRU DEĞİL'

Dedektif Mehmet Uzuner çalışmalarını şöyle anlattı:

“Yaklaşık bir ay önce çalışma başlattık. 2003 yılından beri özel dedektifim. Uluslararası Özel Dedektif Birliği’ne üyeyim. Birliğe üye Latin Amerikalı bir dedektif firmasıyla iş birliği yapıyorum. Mehmet Aydın’ın intihar ettiği veya Ukrayna’da olduğu doğru değil. Aydın’ın Brezilya’da olduğunu biliyoruz. Aydın Brezilya, Paraguay ve Uruguay üçgeninde rahat bir şekilde hareket ediyor.

Son Dakika Haberleri