Trabzon’da “Hükümet istifa” sesleri

Trabzon’da döviz kurundaki artış ve zamları ve protesto etmek için sokağa çıkan yurttaşlar “Bu ses tencere tavası boş olanların sesi, hükümet istifa” sloganları attı.

Döviz kurundaki artışları ve zamları protesto etmek isteyenlerin bir diğer adresi de Trabzon oldu. Uzun Sokak’ta buluşan Trabzonlular, tencere tava çalarak, “Hükümet istifa” sloganlarını atarak Meydan Park’a yürüdü. Trabzon Halkevi’nin sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde, “Bu ses tencere tavası boş olanların sesi, hükümet istifa” sloganları atıldı.

Yürüyüş sırasında, “Bu ses yoksulların sesi. Bu ses tenceresi tavası boş olanların sesi. Yani hepimizin sesi. Esnafın pandemide borçları birikti. Bu esnaf bu kirayı nasıl ödeyecek, soran yok. Bu öğrenci bu burslarla bu kredilerle nasıl geçinecek, soran yok. Bu işçiler asgari ücretle ay sonunu nasıl getirecek, soran yok. Bu memurlar ay sonunu nasıl getirecek, soran yok. Bizi ölüme mahkum ettiler. Yaşamaya yaşamıyoruz, ölmeye ölmüyoruz. Böyle düzen, böyle sistem olmaz. Bizim ekmek arası soğan yiyip susmaya niyetimiz yok. Bu düzen böyle gitmez” ifadeleri kullanıldı.

Trabzon sokaklarında "hükümet istifa" sesleri yükseliyor!
Ekmek, aş, iş yok; açlık, sefalet, zam, vergi var. Geçinemiyoruz! pic.twitter.com/afZ2pfCyxy

— Trabzon Halkevi (@TrabzonHalkevi) November 26, 2021

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika