Trabzonsporlu taraftarlar passolig kartı ortaya çıkan Yusuf Demir’e bilet aldı iddiası

Trabzonsporlu taraftarlar passolig kartı ortaya çıkan Yusuf Demir’e bilet aldı iddiası

Türkiye Cumhuriyeti kimliği geçtiğimiz günlerde sızdırılan futbolcunun TC kimlik numarası girilerek Trabzonspor passoligi olduğu ve Trabzonsporlu taraftarların Kayserispor maçı için Yusuf Demir‘e bilet aldığı iddia edildi.

Son günlerde spor kamuoyunda Yusuf Demir’in yerli statüsünde oynaması tartışması devam ediyor. TFF’nin statüsüne göre başka bir milli takımı seçen oyuncunun yerli olarak oynayamıyor. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, başka takımlarda Türkçe bilmeden yerli statüsünde oynayan oyuncuların olduğunu, Yusuf Demir’in Türkçe bildiği halde yerli olarak görülmediğini eleştirerek bu statünün değişmesi gerektiğini söylemişti.

İŞTE TAHİR KUM’UN YUSUF DEMİR’LE İLGİLİ O KÖŞE YAZISI:

Bizim Yusuf Demir meselesini uzatmak gibi bir derdimiz yok. Ama kulüp başkanından hocasına, yöneticisine, gazetecisine ve hatta taraftarına dek uzattıkça uzatıyorlar. Gün geçmiyor ki yeni bir gelişme yaşanmasın. Son olarak elime öyle bir belge geçti ki, akıl alır gibi değil. Birileri, Galatasaray’da forma giyen Avusturya Milli Takımı oyuncusu Yusuf Demir’e Trabzonspor maçından bilet almış. “Olur mu öyle şey?” demeyin, bal gibi olmuş işte…

SIRAYLA 3 BÜYÜKLERİ DENEMİŞ

Bir şahıs, bir şekilde Yusuf Demir’in TC kimlik numarasını öğreniyor ve Passolig’in sistemine girip başlıyor denemelere… Amaç; Passolig kartı var mı yok mu, onu öğrenmek. Yusuf’un TC kimlik numarasını yazıp, sırayla Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray’dan Passolig’i var mı diye bakıyor. Üçü de olmuyor ve sonra bingo; Trabzonspor’dan Passolig kartı olduğu ortaya çıkıyor. Hemen Trabzonspor’un 1 Ekim’de deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçına bilet alıyor. İnanmayan varsa, elektronik biletin görüntüsü yan tarafta! Biz de bu vesileyle, sadece TC kimlik numarası ile Passolig’in sistemine rahatça girip çıkılabildiğini öğrenmiş olduk.