Trendyol'da skandal! Nazi sembollü çocuk kıyafetleri satışa kondu, tepkiler üzerine kaldırıldı

Trendyol'da skandal! Nazi sembollü çocuk kıyafetleri satışa kondu, tepkiler üzerine kaldırıldı

Trendyol isimli alışveriş sitesinde çocuklar için üzerinde Nazi sembolü olan gamalı haç, kartal ve svastika bulunan sweatshirt'lerin satılması tepki çekti. Sosyal medyada gündem olmasının ardından Trendyol ürünleri sitesinden...

Trendyol isimli alışveriş sitesinde çocuklar için üzerinde Nazi sembolü olan gamalı haç, kartal ve svastika bulunan sweatshirt'lerin satılması tepki çekti. Sosyal medyada gündem olmasının ardından Trendyol ürünleri sitesinden kaldırdı.

Tshirthane isimli markanın kendi sitesinde satışını yaptığı ürün aynı zamanda popüler online alışveriş sitesilerinde de satılıyor. Mağazalarımız bölümünde trendyol.com, n11.com, hepsiburada.com, çiçeksepeti.com, epttavm.com, gittigidiyor.com, 1v1y.com gibi popüler internet alışveriş siteleri görülüyor.

Sosyal medyada gelen tepkiler üzerine Trendyol markanın bu ürününü satıştan kaldırsa da arama motorunda gerekli anahtar kelimelerle yazıldığında satıldığı link çıkıyor. Aynı durum n11.com için de geçerli. Farklı markaları satışa sunan PTT alışveriş sitesinde ise ürün satışı devam ediyor.

Trendyol'dan konuya ilişkin olarak şu açıklama yapıldı:

“Satışına aracılık etmeyi asla kabul edemeyeceğimiz bir ürünü platformumuzdan derhal kaldırdık. Müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz.”

Yaşam