TRT, çocuk oyunculara şiddet iddialarını yalanladı, 20 bin liralık dava açtı!

TRT, çocuk oyunculara şiddet iddialarını yalanladı, 20 bin liralık dava açtı!

TRT, Diriliş Ertuğrul dizisinin setinde çocuk oyunculara şiddet uygulandığı yönündeki haberleri yalanlayarak, 20 bin liralık tazminat davası açtığını duyurdu.

TRT, Diriliş Ertuğrul dizisinin setinde çocuk oyunculara şiddet uygulandığı yönündeki haberleri yalanlayarak, duyurdu.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ekranlarındaki "Diriliş Ertuğrul" dizisiyle ilgili bazı yayın kuruluşlarında haberler yapıldığını belirten Sabah gazetesinden Dilek Yaman;  haberlerde çocuk oyuncuların 12- 13 saat çalıştırıldığı ve sette pedagog bulunmadığı iddiası yer aldı. İddialar sonrası TRT, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak yapılan haberlerle ilgili manevi tazminat davası açtı.

Mahkemeye sunulan dava dilekçesinde şunlar kaydedildi: "TRT dizinin çekimleri için bir yapım şirketi ile anlaşmış olup yapımcı firma ile arasındaki sözleşmeye istinaden tüm yükümlülüklerinin yerine getirmektedir. Haberde geçen iddiaların tümü asılsız olup davalıların tek amacı müvekkil kurumun kanalında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisini karalamak ve bu vasıtayla müvekkil kurumu yıpratmaktır. Daha önce de TRT Çocuk kanalında yayınlanan Maysa ve Bulut isimli çizgi film üzerinden müvekkil kurum karalanmaya çalışılmıştır. Davaya konu haber içeriğinin kamuoyunu yanlış yönlendirecek ifadelerle ve müvekkil kurumun itibarını zedeleyecek şekilde asılsız olarak düzenlendiği açıktır. Müvekkilin kişilik haklarına yapılan bu saldırının müvekkilin saygınlığına ve yılların getirmiş olduğu köklü duruşuna verdiği objektif zararların giderilmesi için toplam yirmi bin lira manevi tazminatın davalılardan alınarak müvekkile ödenmesini talep ederiz."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.