Trump kendine internet sitesi kurdu

Trump kendine internet sitesi kurdu

Eski ABD Başkanı Donald J. Trump, kendisine uygulanan sosyal medya kısıtlamalarının ardından kendi internet sitesini kurdu.

Sosyal medya hesapları askıya alınan Eski ABD Başkanı Donald Trump, destekçileriyle iletişim kurabilmek için kendisine ait bir internet sitesi açtı. Sitede ayrıca eski başkana ve eşi Melania Trump'a mesaj gönderilebiliyor.

İsmini Trump’ın ABD’nin 45. başkanı olmasından alan 'www.45office.com' kişisel internet sitesi 30 Mart Salı gününden itibaren yayına başladı.

Eski ABD liderinin ofisi, 'Trump idaresinin mükemmel mirasını koruma, aynı zamanda ‘her şeyden önce Amerika’ programını ilerletme, Amerika’nın gerçek harika geleceğini inşa etmek için toplumun her kesiminden Amerikalıları bilgilendirme, eğitme ve ilham verme' sözünü verdi.

Etkinlikler için randevu alınıyor

Sitede, Trump’ın Beyaz Saray’daki çalışmalarını özetleyen bilgiler yer alırken kullanıcılar, eski başkana ve eşi Melania Trump’a mesaj gönderebiliyor, onlardan selamlama talep edebiliyor ve etkinliklerine katılmak için randevu alabiliyor.

Daha önce Trump’ın başdanışmanı Jason Miller, eski Başkan’ın önümüzdeki 2-3 ayda kendi sosyal paylaşım sitesini açacağını duyurmuştu. Trump’ın planlarında, platformuna onlarca milyon kullanıcı çekmek olduğunu belirten Miller, “Bu sosyal medyanın en popüler site haline geleceğini ve tamamen oyun kurallarını değiştireceğini düşünüyorum. Herkes bekleyip Trump’ın tam olarak ne yaptığını izleyecek” demişti. Başka ayrıntı veremeyeceğini dile getiren Miller, Trump’ın birkaç tasarımcı ekibiyle görüştüğünü belirtmişti.

Ne olmuştu?

Sosyal medya platformu Twitter, Trump’ın hesabını 'daha çok şiddeti kışkırtma riski nedeniyle' kalıcı olarak askıya almıştı. YouTube da eski ABD liderine video paylaşma yasağını getirmişti. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Trump’ın, başkanlığının son gününe kadar sosyal medyasız kalacağını duyurmuştu. Fakat Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarına uygulanan kısıtlama 16 Ocak’ta kaldırılmıştı. Fakat Trump, 6 Ocak’tan itibaren bu sosyal medya sitelerinde paylaşım yapmayı durdurdu

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya