Trump Meksika sınırı kapatma tehdidini yineledi: Dalga geçmiyorum

Trump Meksika sınırı kapatma tehdidini yineledi: Dalga geçmiyorum

Meksika'yı ABD'ye göçmen akışını durdurmak için hiçbir şey yapmamakla suçlayan Trump, sınırı kapatma tehdidini yineleyerek 'Uzun süreliğine kapatırız. Dalga geçmiyorum' dedi.ABD Başkanı Donald Trump, Meksika'nın ABD'ye...

Meksika'yı ABD'ye göçmen akışını durdurmak için hiçbir şey yapmamakla suçlayan Trump, sınırı kapatma tehdidini yineleyerek 'Uzun süreliğine kapatırız. Dalga geçmiyorum' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika'nın ABD'ye göçmen akışını engellememesi durumunda sınırı gelecek haftadan itibaren kapatabileceğini söyledi.

Sol'un haberine göre; Florida'da açıklamalarda bulunan Trump, Meksika'nın ABD'ye göçmen akışını durdurmaması halinde, bu ülke ile olan sınırın gelecek haftadan itibaren kapatabileceğini belirtti. Trump, "Uzun süreliğine kapatırız. Dalga geçmiyorum" dedi.

Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, Trump'ın açıklamalarının ardından Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Meksika'nın tehditlere göre hareket etmediğini, ülkesinin ABD'nin sahip olabileceği en iyi komşu olduğunu kaydetti.

Trump'ın açıklamalarından önce Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ülkesinin göçmen kaçakçılığıyla mücadelede elinden geleni yaptığını ifade ederek, ABD ile iyi ilişkilere sahip olmak istediklerini dile getirmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya