TSK ile Suriye ordusu neden çatıştı?

TSK ile Suriye ordusu neden çatıştı?

ABC Gazetesi Ortadoğu Temsilcisi Ömer Ödemiş Tele1 ekranlarında gece saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteklediği ÖSO çeteleriyle Suriye Ordusu arasında yaşanan çatışmayı yorumladı. Musa Özuğurlu'nun sunduğu Gün...

ABC Gazetesi Ortadoğu Temsilcisi Ömer Ödemiş Tele1 ekranlarında gece saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteklediği ÖSO çeteleriyle Suriye Ordusu arasında yaşanan çatışmayı yorumladı. 

Musa Özuğurlu'nun sunduğu Gün Akıyor programına katılan Ödemiş, son bir haftadır çatışma bölgesinde risk olduğunu belirterek, "İki güç bir otoyol kenarına kadar geldiler ve sınır burası oldu. ÖSO denilen radikal cihatçı bir yapının sınırda durmasını beklenemezdi. TSK gibi bir gücü yanına almışken provokatif girişimlerde bulunması kaçınılmazdı" dedi. 

TSK İLE SURİYE ORDUSU KARŞI KARŞIYA 

El-Bab'ta Tadif kasabasında gece yaşanan çatışmanın ilk olarak ÖSO ile Suriye Ordusu arasında başladığını söyleyen Ödemiş, ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çatışmaya dahil olduğunu ileri sürdü. Çatışmanın 3 saat sürdüğünü ifade eden Ödemiş, iki ordu altı yılın ardından ilk kez çatışma noktasına geldiğinin altını çizdi. 

İKİ RUS UÇAĞINDAN HABER YOK İDDİASI

Ödemiş Rusya'nın çatışmaya müdahale etmek için uçak kaldırdığını ve Rus uçağına ateş açıldığını iddia ederek,iki Rus savaş uçağından haber alınamadığı iddiasında bulundu.  

AKP NEDEN ÇATIŞMAYA GİRİYOR?

Türkiye'nin El-Bab'ta çok büyük askeri zayiatı olduğunu belirten Ömer Ödemiş, "Böyle bir konumdayken çatışmaya girmek daha büyük kayıpları göze almaktır. Bu kayıplardan beslenmek mi isteniyor? Bu savaşla milli duyguları kabartıp referandumda elde edilecek 'evet' sonucu mu bekleniyor." diye sordu. 

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem