TSK'dan açıklama: Fırat Kalkanı Harekatı'nın 172. gününde 245 IŞİD'li öldürüldü

TSK'dan açıklama: Fırat Kalkanı Harekatı'nın 172. gününde 245 IŞİD'li öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, IŞİD başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine...

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, IŞİD başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor.

Harekatın 172'nci gününde muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet grupları tarafından kara ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle planlı harekata devam edildi.

ÇOK SAYIDA IŞİD HEDEFİNE ATEŞ EDİLDİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtalarıyla 179 IŞİD hedefine atış yapılarak teröristlerin barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alındı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklar tarafından 66 IŞİD hedefine yönelik hava harekatı sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 55 bina, ikişer karargah binası ve toplanma noktası, birer karakol binası, mühimmat deposu ve telsiz istasyonu imha edildi.

Topçu atışları, hava harekatı ve çatışmalarda 43 IŞİD mensubu etkisiz hale getirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya