Türk İnternet Medya Birliği kuruldu

Türk İnternet Medya Birliği kuruldu

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) kuruldu.

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) kuruldu.

Birlikten meydana getirilen açıklamaya nazaran, TİMBİR, 81 ilin yanı sıra Türk devletleri ve Avrupa'dan web medyasını bünyesinde barındırıyor. Birlik, web üstünden gösterim icra eden web medyasını bir araya getirmek, desteklemek, eğitmek, etkin kılmak ve gereksinim halinde yenilerinin kurulmasına destek olmak amacıyla etkenlik yürütecek.

Ekonomik ve teknik alanlarda iş birliğini geliştirmeyi, bu mevzularda informasyon, görgü ve karşılıklı teknolojilerden yararlanmayı da amaç edinen TİMBİR, başta Türk dünyası ve kardeş topluluklar olmak suretiyle tüm dünyada kısmen dahi olsa Türkçe gösterim icra eden web medyasını bir çatı altına getirmeyi hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TİMBİR Kurucu Başkanı Dr. Süleyman Basa, Birliğin 81 il, 10 ülkede, 100 üye ile beraber kurulduğunu belirterek, bünyelerinde 1.000 dolayında web haber sitesinin yer aldığını bildirdi.

Basa, "Alanında tek ve en büyük yapı Türkiye'nin kamu yararına haiz 53'üncü birliği oldu. Birliğin kurulmasını onaylayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimizi sunarız. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız Fahrettin Altun ve Başkan Yardımcısı Evren Başar'a, Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürümüz ve Daire Başkanı Fahrettin Kaya ile bizimle beraber yol alan medya mensubu tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.