Türkeş Vakfı'ndan açıklama: Mansur Yavaş’ın bir ilgisi yoktur

Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte bir grup tarafından etkinlikte bulunan kişilere yönelik saldırı gerçekleşmişti.

MHP lideri Bahçeli ise saldırıyla ilgili Mansur Yavaş’ı hedef gösterdi. Türkeş Vakfı’ndan Bahçeli’nin Mansur Yavaş iddialarına yönelik açıklama yapıldı.

Vakıf tarafından yapılan açıklamada “Vakfın kuruluşu ile Mansur Yavaş’ın bir ilgisi yoktur. Yapılan çirkin saldırının yöneteni bellidir. Vakfımızca düzenlenen doğum günü anma toplantısında insanlığa sığmayacak bir saldırı oldu. Vakfımız 1997 yılında Seval, Ahmet Kutalmış ve Ayyüce Türkeş tarafından kuruldu. O yüzden Mansur Yavaş’ın bir ilgisi yoktur. Karar aşamasında da kimsenin dahli yoktur. Toplantı kararı kimsenin eli altında gelişmedi.” denildi.

Devlet Bahçeli Alparslan Türkeş’i anma toplantısında gerçekleşen saldırıya ilişkin soruya, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hâkim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var” yanıtını vermişti.

NE OLMUŞTU?

Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı’nın düzenlediği MHP’nin kurucu ismi Alparslan Türkeş’in doğum günü sebebiyle yapılan anma etkinliğinde Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında kavga çıkmış, saldırıyla ilgili konuşan Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş Bahçeli’nin Alparslan Türkeş Vakfı’ndan ilk günden beri rahatsız olduğunu, vakfı istemediğini söylemişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika