Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden usta gazeteci Nahit Duru için başsağlığı mesajı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden usta gazeteci Nahit Duru için başsağlığı mesajı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), usta gazeteci Nahit Duru için başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda, "Gazetecilik mesleğine muhabirlikten yayın yönetmenliğine kadar her kademede uzun yıllar başarıyla hizmet veren usta gazeteci...

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), usta gazeteci Nahit Duru için başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda, "Gazetecilik mesleğine muhabirlikten yayın yönetmenliğine kadar her kademede uzun yıllar başarıyla hizmet veren usta gazeteci Nahit Duru’yu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Sürekli Basın Kartı Sahibi, Tele1 Yayın Kurulu üyesi, ABC Gazetesi Ankara Temsilcisi gazeteci Nahit Duru, 13 Eylül 2019 Cuma günü vefat etti.

"Nahit Duru’nun ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz"

TGC Yönetim Kurulu duayen gazeteci Nahit Duru için başsağlığı mesajı yayınladı:

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nun yayınladığı başsağlığı mesajında "Gazetecilik mesleğine muhabirlikten yayın yönetmenliğine kadar her kademede uzun yıllar başarıyla hizmet veren usta gazeteci Nahit Duru’yu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi.

Nahit Duru’nun cenazesi 15 Eylül 2019 Pazar günü Kocatepe Camisi’nde kılınacak öğlen namazının ardından Karşıyaka Kabristanı’nda defnedilecek.

NAHİT DURU KİMDİR?

Nahit Duru 1945’te Samsun’da doğdu. Özel Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Gazeteciliğe 1966 Ulus Gazetesi’nde başladı. Barış, Ankara Telgraf, Hürriyet gazeteleri, Toplum, Yedi Gün dergileri, Politika ve Flaş Gazetesi’nde çalıştı. Dünya Gazetesi’nde görev aldı. 1980 sonrası Arayış Dergisi’nin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yaptı. Türk Haberler Ajansı’na (THA) girdi. Güneş Gazetesi’nin genel yayın yönetmenliği dahil çeşitli kademelerinde çalıştı. 1994’te Best FM’de genel koordinatörlük yaptı. Duru ABC Gazetesi’nin Ankara Temsilciliği ve Tele 1 Televizyonu’nda Yayın Kurulu üyeliği yapıyordu.1980 dönemini anlatan “Arayış” isimli bir kitaba da imza atmıştı.