İstifa eden Zafer Sönmez yerine Arda Ermut getirildi

İstifa eden Zafer Sönmez yerine Arda Ermut getirildi

BİST Genel Müdürü Hakan Atilla'dan sonra akşam saatlerin de Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez’ istifa etti. Sönmez'in yerine Arda Armut getirildi

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü (TVF), Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin eski Başkanı Arda Ermut oldu. Zafer Sönmez’in oturduğu koltukta daha önce yönetim kurulunda yer alan Arda Ermut görev yapacak.

Ne olmuştu?

Gün içinde TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez’in istifa edeceğini belirtilen Bloomberg’in haberinde Sönmez’in Eylül 2018’de TVF’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandığı hatırlatıldı. Sönmez ayrıca Borsa İstanbul ile PTT’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Tüpraş’ta Yönetim Kurulu Üyesi.

Varlık Fonu yetkilileri konuya ilişkin yorum yapmaktan kaçınırken, Hazine ve Maliye Bakanlığı Sözcüsü de Bloomberg’in sorularını yanıtsız bıraktı. Öte yandan Borsa İstanbul bu sabah Hakan Atilla’nın kendi isteğiyle genel müdürlük görevinden istifa ettiğini, istifanın yönetim kurulu tarafından kabul edildiğini duyurmuştu.

Arda Ermut kimdir?

Selim Arda Ermut kimdir en çok arananlar arasına girdi bile. Selim Arda Ermut daha önceden aşina olduğumuz bir isim. Peki Selim Arda Ermut kimdir? Nerelidir? Selim Arda Ermut kaç yaşında? İşte detaylar.

Selim Arda Ermut kimdir? Selim Arda Ermut nerelidir?

1980 Karaman doğumlu olan Ermut, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Ermut, 2005 - 2006 yılları arasında da Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'nde Basın ve Halka İlişkiler Müşaviri olarak görev aldı. Selim Arda Ermut, TYDTA'da çalışmalarını sürdürdüğü 8 yılı aşkın süre içerisinde; Körfez ve Orta Doğu ülkelerinden Sorumlu Proje Direktörlüğü, Hindistan'dan Sorumlu Proje Direktörlüğü ve TYDTA Başkanı Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.

2015 yılında Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı - TYDTA) Başkanlığı görevine getirildi. 12 Eylül 2018'de ise Resmi Gazete'de yayınlanan kararla, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri'nden biri oldu. Son olarak Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü oldu.

Halkbank davası öncesi Hakan Atilla görevinden istifa etti

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi