‘Türkiye’nin en güvenilir siyasetçileri’ anketinde sonuçlar belli oldu: Süleyman Soylu birinci sırada

‘Türkiye’nin en güvenilir siyasetçileri’ anketinde sonuçlar belli oldu: Süleyman Soylu birinci sırada

Gezici Araştırma Şirketi'nin her yıl sonu yaptığı "yılın en güvenilir siyasetçileri" anketinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu birinci olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu listede ikinci sırada yer aldı.

 

Gezici Araştırma Şirketi'nin her yıl sonu yaptığı 'yılın en güvenilir siyasetçileri' anketinin sonuçları yayınlandı.

14 Kasım ile 20 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılan anket 14 il, 28 ilçe, 72 mahalle ve köyde gerçekleştirildi. Ankete 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 2 bin 164 kişi katıldı. Siyasi parti genel başkanlarının yer almadığı ankette, halkın en çok güven duyduğu isim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu listede ikinci sırada yer aldı. ​

İkiliyi sırasıyla, Hulusi Akar, Fahrettin Koca, Ömer Çelik, Fuat Oktay, Mansur Yavaş, Muharrem İnce, Murat Kurum, Özgür Özel, Canan Kaftancıoğlu, Mustafa Şentop, Ümit Özdağ, Semih Yalçın ve Faik Öztrak takip etti. 

MEDYADA EN GÜVENİLEN UĞUR DÜNDAR OLDU

​Dündar'ı sırasıyla, İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal, Yılmaz Özdil, Ece Üner, Ahmet Hakan, Fatih Altaylı, Nazlı Çelik, Hande Fırat, İsmail Saymaz, Haluk Levent, Erkan Tan, Cem Öğretir, Veyis Ateş ve Cüneyt Özdemir takip etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika