Türkiye'nin krize yaklaşımı: Her doğan rızkıyla doğar

Türkiye'nin krize yaklaşımı: Her doğan rızkıyla doğar

Erdoğan, bugünkü konuşmasında, işsizlikle ve zamlarla boğuşan vatandaşın gündeminde olmayan müdahalede bulundu. Erdoğan'ın "Doğum kontrolü, aile planlaması dediler, nüfusumuz azaltıldı. Bu gidişi doğru bulmuyorum

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü konuşmasında, işsizlikle ve zamlarla boğuşan vatandaşın gündeminde olmayan konulara ilişkin konuştu. Erdoğan'ın "Doğum kontrolü, aile planlaması dediler, nüfusumuz azaltıldı. Bu gidişi doğru bulmuyorum" sözleri dikkat çekti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen 7. Aile Şurası'nda konuştu.

Erdoğan'ın 'Evlilik dışı ilişkilerin normal sayıldığı, boşanmaların teşvik edildiği bir dönemle karşı karşıyayız. Doğum kontrolü, aile planlaması dediler, nüfusumuz azaltıldı. Bu gidişi doğru bulmuyorum' sözleri dikkat çekti.

Erdoğan, 3 çocuk yapma tavsiyelerine de eleştiriler geldiğini belirterek, "Her doğan rızkıyla doğar" diyerek şöyle devam etti:

En az üç çocuk derken bazıları "Geçim meselesi" diyor. Bu toplumun kahir ekseriyeti Müslüman. Şunu unutmayalım: Her doğan rızkıyla doğar, rızkıyla gelir. Bunu ben hayatımda yaşadım. 4 çocuğum rızkıyla geldi. Hiçbir sorun yaşamadım. Hepsi bereketiyle geldi.

Politika