Twitter, Amerika’nın en ünlü neo-Nazilerinden biri olan Andrew Anglin’in hesabını geri yükledi

Twitter, Amerika’nın en ünlü neo-Nazilerinden biri olan Andrew Anglin’in hesabını geri yükledi

Beyaz üstünlükçü web sitesi The Daily Stormer’ın yaratıcısı, yaklaşık on yıldır Twitter'dan men edilmişti. Geri dönüşü, Elon Musk’ın “yasaları çiğnemeyen veya korkunç spam yapmayan” kullanıcılara “genel af” teklifinin bir parçası gibi görünüyor.

Anglin daha önce Montana’da yaşayan Yahudilere karşı bir taciz kampanyasına liderlik ettiği için 2019’da mahkeme tarafından 14 milyon dolar ödemeye yönelik bir karardan kaçınmaya çalışırken şu anda kaçak konumunda. Anglin, hesabının kontrolünü yeniden ele geçirdikten kısa bir süre sonra, eskiden Kanye West olarak bilinen rapçi Ye’yi savunmak için tweet attı.

Anglin, Ye’nin yakın tarihli InfoWars röportajına atıfta bulunarak, “Hitler’i sevdiğinizi söylemek çok da önemli değil,” dedi. “Bu kimsenin umurunda değil. Adam 80 yıl önce öldü.” Ancak bu konu çoğu kişi tarafından tartışmalı bir duruma evrildi.

Twitter, tartışmalı birinin hesabını aktive etti

Eski durumuna döndürme, Ye’yi Davut Yıldızı’nın bir gamalı haçla birleştirilmiş bir fotoğrafını tweet attığı için Twitter’ın askıya aldığı hafta içinde geldi. Anglin, Elon Musk’ın şirketi devralmasının ardından Twitter’a dönen birkaç önde gelen beyaz milliyetçiden yalnızca biri. Yazılım mühendisi Travis Brown tarafından yapılan bir tahmin, Twitter’ın 27 Ekim’den bu yana Richard Spencer ve Patrick Casey’ye ait olanlar da dahil olmak üzere 12.000 kadar hesabı geri yüklediğini gösteriyor.

Xiaomi yakında zamanda masaüstü bilgisayar pazarına girebilir

Etiketler :
Teknoloji