Uğur Dündar: Az mı namlunun ucundan döndük, insan bunları yazmaya utanır

Tuncay Mollaveisoğlu'nun sunduğu Anında Manşet'in bu haftaki konukları, eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Gazeteci - Yazar Uğur Dündar, CHP PM üyesi Yaşar Seyman ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum oldu.

Tuncay Mollaveisoğlu'nun sunduğu Anında Manşet'in bu haftaki konukları, eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Gazeteci - Yazar Uğur Dündar, CHP PM üyesi Yaşar Seyman ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum oldu. Dündar, gazetecilere yönelik artarak devam eden baskılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Bugünkü baskıların sıkıyönetim dönemlerinde, askeri darbe dönemlerinde bile bu boyuta varmadığını hatırlıyorum. Bugün paçavra olarak kabul ettğimiz bir gazetede diyorlar ki; 'Uğur Dündar bu dönemde gözaltına mı alındı? Uğur Dündar bu dönemde bir gece cezaevinde mi yattı? Uğur Dündar bu dönemde tehdit mi edildi? diyor. Ben bu dönemde bir gazetecinin gözaltına alınmayı, bir meslektaşının cezaevinde yatmasını, bir tehdit altında olmasını soru olarak dile getirmesini utanç verici olarak görüyorum" ifadelerini kullanan Dündar, "Az mı hedef gösterildik, az mı namlunun ucundan döndük. İnsan bunları yazmaya utanır" dedi.

Medya