Ukrayna’daki metro istasyonları sığınağa dönüştü!

Ukrayna’daki metro istasyonları sığınağa dönüştü!

Savaş acı yüzünü bu sefer Ukrayna halkına gösteriyor. Ülkede yaşayan vatandaşlar metro istasyonlarını sığınak olarak kullanmaya başladı.

Ukrayna’daki metro istasyonları sığınağa dönüştü! Donbass bölgesinde yer alan sözde iki cumhuriyeti tanıyan ve bu sebepten dolayı operasyon düzenleyeceğini duyuran Rusya, şu anda tüm Ukrayna’yı ele geçirmeye çalışıyor. Rus hükümeti her ne kadar bu işgale özel operasyon yakıştırmasını yapsa da savaş acı yüzünü her haliyle gösteriyor. Başkent Kiev’e kadar gelen Rus ordusundan saklanmak isteyen kişiler ise soluğu metro istasyonlarında alıyor.

Rusya, Ukrayna topraklarındaki işgalini sürdürüyor. Hiç durmadan ilerleyen Rus ordusunun Başkent Kiev’e girdiği Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski tarafından da onaylandı. Yalnız bırakıldıklarını söyleyen Zelenski,Herkes Rusya’dan korkuyor ancak biz hiçbir şeyden korkmuyoruz. Rusya’dan korkmuyoruz.” ifadelerini kullandı. Ülkede 18-60 yaş arasında yer alan erkeklerin yurt dışına çıkışı yasaklanırken sokağa çıkma yasakları da devam ediyor.

Ancak Rusya’nın hızlı şekilde ilerleyişi halkı da paniğe sevk etti. Güvenli bir yer arayan yüzlerce kişi, bunun için metro istasyonlarını tercih etti. Ulaşımın en ciddi noktaları artık savaş sebebiyle birer sığınak olarak kullanılmaya başlanmış durumda. Avrupa ülkeleri ve ABD’nin yaptırım kararları ise gözü dönmüş Rusya’yı pek de durdurabilecek gibi durmuyor. Vlademir Putin yaptırımlara hazırlıklı olduklarını açıklarken dünya ekonomisine zarar vermek gibi bir amaçlarının olmadığını da belirtmişti.

Logitech Scribe :  Beyaz tahta deneyimini  online toplantılara taşıyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji