Ülkeye demokrasi gelene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğim

Ülkeye demokrasi gelene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğim

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener Kocaeli'de açılış törenine katıldı. Kılıçdaroğlu tören esnasında yaptığı konuşmada "ülkeye demokrasi gelene kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğim" dedi

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener Kocaeli'de ortak açılışta bulundu. Açılışta konuşma yapan Kılıçdaroğlu, " Söz verdim, bu ülkeye demokrasi getirene kadar mücadeleye devam edeceğim." dedi.

Açılışta konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, İzmit'in bir köyünde doğduğunu söyleyerek, “Tarihçiyim, doktora tezim İzmit şeriyye sicilleridir. İzmit'e Türkiye'nin her yerinden göç gelir. İzmit'te doğanlar onlara kucak açanlar. 99 depreminde vefat eden kardeşlerimizin cenazeleri ülkenin her yanına yollandı. İzmit Türkiye'nin bir özetidir. Dilerim Fatma başkan İzmit şehreminiliğinden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na da geçer.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: GAZİ MECLİS'İN İTİBARININ İADESİNE İHTİYACI VAR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise konuşmasında Millet İttifakı’na vurgu yaparak şu sözleri kullandı: “Belediye başkanı arkadaşlarıma şunu söyledim, siz Millet İttifakı'nın başkanlarısınız. Farklı düşünsek bile bu topraklarda huzur içinde yaşamak istiyoruz.Bu memleketin, barışa ve huzura ihtiyacı var. Gazi Meclis'in itibarının iadesine ihtiyacı var. Gerginlik, kavga yarattılar, linç girişiminde dahi bulundular. Ama söz verdim, bu ülkeye demokrasi getirene kadar mücadeleye devam edeceğim. Hiç kimseyi ayırmadığımız sürece Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olacağından hiçbir şüphemiz yok. Her türlü engellemeler yapıldı. Ama hiçbir belediye başkanı şikayet etmeyecek. Fatma Hürriyet Kaplan bu manada önemli işler yapıyor.” 

Etiketler :