Ümitcan Uygun davasında önemli gelişme

Ümitcan Uygun davasında önemli gelişme

Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun ile aynı evde kalan ve ölü bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu dosyasında önemli bir gelişme yaşandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, olay gecesi evde bulunan Ümitcan Uygun, Dilan C., Furkan G ile Hankulu'nun kanında uyuşturucu madde tespit edildi.

Hankulu'nun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için, soruşturma dosyası İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Aleyna Çakır'ın babası: Ben bunu hapisten çıkarmayın demedim mi?

Ümitcan Uygun isimli şahıs uyuşturucu kullanmak suçundan dolayı hapis cezasına çarptırılmıştı. Uygun, hapisten çıktıktan bir süre sonra geceyi birlikte geçirdiği Esra Hankulu isimli kadın ölü bulunmuştu. Uygun cinayet şüphesiyle tutuklanmıştı. Aleyna Çakır'ın babası bu duruma tepki göstermiş ve "Ben bunu hapisten çıkarmayın demedim mi? Gördünüz mü? Elin ciğerini yaktı. Benim de ciğerimi yaktı" açıklamasını yapmıştı.

Sedat Peker'den Ümitcan Uygun iddiası

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Twitter üzerinden Ümitcan Uygun'un baş şüpheli olduğu Aleyna Çakır isimli kadının ölümü ile ilgili dava için önemli iddialarda bulunmuştu. Peker, “Aleyna Çakır ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun’un kurtulabilmesi için gerekli adli tıp raporu Uygun’un babası Süleyman Soylu’nun yakın arkadaşı olduğu için gerektiği şekilde hemen hazırlanıyor” iddiasında bulunmuştu.

Peker, "Ümitcan Uygun ve Türkiye’deki uyuşturucu ticaretini anlatacağım” dediği 50 Tweet'lik bir paylaşım yapmıştı. Peker'in Tweetlerini okumak için tıklayınız.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Kadın