Unakıtan'ın villasını yıktıran AKP'li Üsküdar Belediye Başkanı: Daire en az 2 milyon, hesabını veremeyiz

Unakıtan'ın villasını yıktıran AKP'li Üsküdar Belediye Başkanı: Daire en az 2 milyon, hesabını veremeyiz

AKP’nin ilk Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ın İstanbul Küçükçamlıca’daki evinin çatısının yıkılmasının ardından AKP’li...

AKP’nin ilk Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ın İstanbul Küçükçamlıca’daki evinin çatısının yıkılmasının ardından AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Çamlıca’nın tepesinde bir kata asla müsaade edemeyiz" dedi.

AKP’li Başkan Hilmi Türkmen, “Biz Üsküdar’ın arka mahallelerinde ekonomik sıkıntısı olan gariban vatandaşımızın bile çatısını bir sıra tuğla yükseltmesine müsaade etmezken Çamlıca’nın tepesinde bir kata asla müsaade edemeyiz. Adalar manzaralı en az 2 milyon dolarlık bir daire eder ki bunun hesabını veremeyiz” dedi.

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, Türkmen, “Bir baktık kaçak kat. Söz konusu inşaat hakkında şikâyetler aldık. Rica ettik Ahsen Hanım’dan. ‘Yapma Ahsen Hanım. Üzmeyelim sizi. Siz yıkın burayı’ dedik. ‘Olmaz, tek ben mi yanlış yapıyorum’ gibi cevaplar verdi” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Ahsen Unakıtan’ın AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddiasını yalanlamıştı.

Politika