‘Erdoğan beni aradı’ açıklaması yalanlanmıştı... Unakıtan’dan yeni açıklama

‘Erdoğan beni aradı’ açıklaması yalanlanmıştı... Unakıtan’dan yeni açıklama

Villasının çatısının kaçak olduğu gerekçesiyle yıkılan Ahsen Unakıtan'ın, "Erdoğan beni aradı" açıklamasının Cumhurbaşkanlığı tarafından yalanlanmasına....

Villasının çatısının kaçak olduğu gerekçesiyle yıkılan Ahsen Unakıtan'ın, "Erdoğan beni aradı" açıklamasının Cumhurbaşkanlığı tarafından yalanlanmasına yanıt veren Unakıtan, "Dedikodu yapmayalım spor yapalım" dedi.

Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan’ın Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ı aradığı iddiasını yalanladı. Unakıtan’ın villasındaki kaçak yapı Üsküdar Belediyesi tarafından yıkılmış, Unakıtan “Bu zulüm son bulmalı” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşamadığını söylemişti. Ahsen Unakıtan bir süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine geçmiş olsun telefonu ettiğini ve 10 dakika görüştüklerini söylemişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Unakıtan’ın iddia ettiği görüşme yalanlandı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bir internet sitesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın merhum Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ı oturduğu villanın çatısının ‘kanuna aykırı’ olduğu gerekçesiyle Üsküdar Belediyesi tarafından yıkılması nedeniyle telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği şeklinde bir haber yer almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Ahsen Unakıtan arasında herhangi bir telefon görüşmesi olmamıştır.”

‘DEDİKODU YAPMAYALIM SPOR YAPALIM’

Görüşme iddiasının Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yalanlanması üzerine Independent Türkçe’ye konuşan Unakıtan’a ise, “Dedikodu yapmayalım spor yapalım” dedi.

‘KORUMALAR BENİ TARTAKLADI’ DEMİŞTİ

Kaçak çatının yıkımından sonra Sözcü’den Fatma Vurgun’a konuşan Ahsen Unakıtan, “Burada 80 tane koruma beni tartakladı. Omuzlarımdan tutarak beni tartakladılar. Bu zulüm son bulmalı” diye isyan etmişti. Belediyeden ise ‘kimse kılına bile dokunmadı’ şeklinde açıklama gelmişti. Unakıtan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşamadığını belirtmiş, daha sonra Erdoğan’ın kendisini aradığını söylemişti.

Politika