Üniversitesiteye bıçak ve tekbirli saldırı: Okul tehditlere göz yumdu

Üniversitesiteye bıçak ve tekbirli saldırı: Okul tehditlere göz yumdu

Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampusu’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği için açılan standa, dışarıdan gelen grup tarafından saldırılmasının ardından dün öğrenciler üniversitenin bahçesinde toplandı....

Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampusu’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği için açılan standa, dışarıdan gelen grup tarafından saldırılmasının ardından dün öğrenciler üniversitenin bahçesinde toplandı. Saldırıdan üniversite yönetimini sorumlu tutan öğrenciler, rektörlük binasına yürüdü.

''Yaşasın kadın dayanışması’, ''Erkek adalet değil, gerçek adalet’ , ''Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz’ diye slogan atan öğrenciler, rektörlük önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı grup adına İletişim Fakültesi öğrencisi Rabia Demiroğlu okudu. Demiroğlu, “Faşist bir erkek grubu tarafından saldırıya uğradık. Tekbir getirerek ellerinde bıçaklarla bize saldıran erkek grubuna karşı öz savunma yaptık. Üniversite yönetimi bu durumdan haberdar olmasına rağmen bu tehditlere göz yummuştur'' diye konuştu.

'DAHA ÖNCE DE ŞİKAYETTE BULUNULMUŞTU'

Üniversitede görevli Yrd. Doç.Yonca Demir de bir açıklama yaparak, “Rektörlük makamını, haklarında daha önce de şikâyette bulunulmuş saldırganlarla ilgili hiçbir işlem yapmayarak, bu vahim olayın gerçekleşmesine olanak sağlayan cezasızlık ikliminin oluşmasında payı olan idarecilerin ve saldırıya uğrayan mağdur öğrencilerimizin korunmasında ihmali veya kusurlu olan güvenlik amirlerinin saptanması için kapsamlı ve etkin bir soruşturma açmaya davet ediyoruz. Bilgi Üniversitesi akademisyenleri olarak bu vahim olayı en sert şekilde kınıyoruz'' diye konuştu. Eyleme, öğrencilere destek vermek amacıyla CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel de katıldı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL