Ünlü oyuncu eşcinsel olduğunu açıkladı

Ünlü oyuncu eşcinsel olduğunu açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski Başkanı Barack Obama’nın danışmanlığını yapan ünlü aktör Kal Penn, eşcinsel olduğunu açıkladı.

‘Harold & Kumar’, ‘House’, ‘How I Met Your Mother’ ve ‘Designated Survivor’ dizilerindeki rolleriyle tanınan eski ABD Başkanı Baracak Obama’nın danışmanlığını yapan başarılı aktör Kal Penn’den cinsel yönelimine ilişkin bir açıklama geldi.

People dergisine röportaj veren Penn, eşcinsel olduğunu açıkladı. ‘Ciddi Olamazsın’ isimli kitabı hakkında konuşan Penn, 11 yıllık sevgilisi Josh ile nişanlandığını belirtti. Penn, ayrıca bu açıklamayı yapma konusunda yakınları tarafından çokça desteklendiğini ifade etti.

Penn, “Önce ailem ve yakın arkadaşlarımla bir şeyler paylaştım. Bunun şaka gibi geldiğini biliyorum, lakin doğru: Hintli anne babanıza ve Güney Asya topluluğuna bir aktör olarak yaşamayı düşündüğünüzü halihazırda söylediyseniz, sonrasındaki herhangi bir muhabbet gerçekten çok kolay olur” dedi.

Ailesinden onay aldığını kaydeden aktör, “Bu harika bir şey. Herkesin bu konuda farklı tecrübeleri olduğunu biliyorum ve bu sebeple kesinlikle kendimi çok şanslı hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Penn, röportajında, ilişkisine dair detayları paylaşmak istese de nişanlısı ve ailesinin ‘göz önünde olmak istemediğini ve ilgi odağı olmaktan çekindiğini’ kaydetti. Penn, ayrıca cinselliğini nispeten geç bir yaşta keşfettiğini de belirtti. Düğün planlarından da söz eden Penn, büyük bir Hint düğünü istediğini ancak Josh’un ‘aile arasında 20 dakika sürecek hızlı bir şeyler’ istediğini dile getirdi.

Kal Penn kimdir?

Asıl adı Kalpen Suresh Modi olan Kal Penn 23 Nisan 1977’de Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya geldi. 1998’de aktörlük kariyerine başlayan Penn, House MD dizisindeki Dr. Lawrence Kutner karakteri ile tanınırlığa kavuştu. Pen, Harold & Kumar, Buffy the Vampire Slayer, House, How I Met Your Mother, Designated Survivor, The Big Bang Theory gibi film ve dizilerde rol aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
LGBTİQ+