Üsküdar Belediyesi’nin işten çıkarması sonucu hayatına son veren Recep Kılınçarslan için eylem!

Üsküdar Belediyesi’nin işten çıkarması sonucu hayatına son veren Recep Kılınçarslan için eylem!

Üsküdar Belediyesi'ndeki işçi kıyımında işten atıldıktan sonra yaşadığı maddi kriz nedeniyle hayatına son verdiği öğrenilen Recep Kılınçarslan isimli...

Üsküdar Belediyesi'ndeki işçi kıyımında işten atıldıktan sonra yaşadığı maddi kriz nedeniyle hayatına son verdiği öğrenilen Recep Kılınçarslan isimli işçi için Üsküdar Belediyesi önünde eylem yapıldı.

31 Mart seçimlerinin ardından AKP’li Üsküdar Belediyesi’nde gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan çok sayıda işçi, Recep Kılınçarslan için Üsküdar Belediyesi önünde eylem yaptı. Üniversite öğrencilerinin de destek verdiği eylemde, "Üsküdar Belediyesi Recep arkadaşımızın hesabını vereceksin" denildi.

Üsküdar Belediyesi'ndeki işçi kıyımının ardından işten çıkarılanların işlerine geri dönebilmek için belediye binası önünde başlattıkları eylemler sonuçsuz kalırken, işten atılan işçilerden Recep Kılınçarslan’ın iş bulamadığı ve yaşadığı maddi sıkıntılara dayanamayarak yaşamına son vermişti. Eşi ve 7 yaşında bir çocuğu olduğu öğrenilen Kılınçarslan'ın, cenazesi geçtiğimiz gün Bağcılar Sancaktepe Camii’nden kaldırılmıştı.

Son Dakika Haberleri