Uşşaki tarikatı lideri Nurullah'ın çocuk istismarını haber yaptı diye Oda TV'ye soruşturma açıldı!

Uşşaki tarikatı lideri Nurullah'ın çocuk istismarını haber yaptı diye  Oda TV'ye soruşturma açıldı!

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın istismarına uğrayan 12 yaşındaki çocuğu haber yapan Oda TV'ye, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı davanın soruşturma ve kovuşturma işlemlerinin gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın istismarına uğrayan 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmuş ve sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı. AKP'li isimlerle yakınlığı bulunan Nurullah'ın çocuğa yaptığı cinsel istismarı yayımlayan Oda TV'ye Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı davanın soruşturma ve kovuşturma işlemlerinin gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Uşşaki tarikat lideri Fatih Nurullah’ın istismarına uğrayan 12 yaşındaki çocuğun babası F.A. Sözcü’ye konuştu. Gündeme bomba gibi düşen istismar olayı hakkında açıklamalarda bulunan babanın verdiği bilgiye göre, Fatih Nurullah 2019 Temmuz ayından itibaren küçük kızı istismar etmeye başladı. Olayı örtbas etmek için de aileden İBAN numarası istedi, para teklif etti. F. A’ya “70 milyar sana feda olsun” dedi. Aile, buna yanaşmayınca da tehditler başladı. Gözaltı işlemleri sırasında F.A’ya fiziki saldırıda bulunuldu. Fatih Nurullah’ın müritlerinin de aileyi tehdide devam ettiği bu nedenle ailenin koruma altına alındığı öğrenildi.

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Kuzuluk mahallesinde ikamet eden Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla geçen Perşembe günü jandarma tarafından gözaltına alınmış, sonrasında ise Ferizli Cezaevine tutuklanarak gönderilmişti. Tarikat lideri Fatih Nurullah küçük çocuğun babasıyla yaptığı telefon konuşmasında iğrenç olayı tüm detayları ile itiraf etmiş, konuşmanın ses kayıtları Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Uşakki tarikatı ve Fatih Nurullah ile uzun süredir ilişkisi olan baba F.A. tüm yaşananları anlattı. Sözcü’den Can Özçelik imzalı habere göre, 10 yıldır Uşşaki tarikatına ait evin tesisat işlerini yaptığını anlatan baba F.A, olayı 27 Ağustos’ta eşinden öğrendiğini ve hemen ardından şikayetçi olduklarını dile getirdi. 

TEHDİT EDİLEN AİLE KORUMA ALTINDA

Şikayeti üzerine çok sayıda tehdit aldığını, gözaltı işlemleri sürecinde darp edildiğini ve can güvenliğinin olmadığını anlatan baba, ikamet değiştirdiklerini söyledi. Kendisi tehdit eden kişilerden şikayetçi olan aile koruma altına alındı. Baba F.A. şunları aktardı:

  • Fatih Nurullah isimli kişi 2019 Temmuz ayından itibaren kızımı istismar etmeye başlamış.
  • İlk başta kızıma ‘Seni rüyamda gördüm. Hanımım oluyordun’ demiş. Kızım ilk olarak durumu eşime anlatmış.
  • Eşim inanmak istememiş. Ama daha sonra kızımın davranışlarından dolayı bu olayın gerçekleştiğini anlamış.

“FATİH NURULLAH KIZIMIN CEP TELEFONUNDAN ARAMAYI SÜRDÜRMÜŞ”

  • 27 Ağustos’ta Fatih Nurullah isimli kişi kızımın cep telefonunu ısrarla arayarak rahatsız etmeye devam etmiş.
  • Eşim bu aramayı öğrenince Fatih Nurullah’dan ailemizi ve kızımızı artık rahatsız etmemesini istemiş.
  • Ben olayı öğrenince Fatih Nurullah beni arayarak yaşanan istismarın üzerini kapatmak istedi.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv