Usulsüzlüğü ortaya çıkaran öğretmen psikiyatri servisine sevk edildi!

Usulsüzlüğü ortaya çıkaran öğretmen psikiyatri servisine sevk edildi!

Gaziantep Nizip'te görev yapan E.E adlı bir öğretmen yapılan usulsüzlüğü ortaya çıkarıp şikayet edince başına gelmeyen kalmadı.Yerel haber sitesi gaziantep27.net'ten Meral Kınacılar'ın haberine göre görev yaptığı okulun...

Gaziantep Nizip'te görev yapan E.E adlı bir öğretmen yapılan usulsüzlüğü ortaya çıkarıp şikayet edince başına gelmeyen kalmadı.

Yerel haber sitesi gaziantep27.net'ten Meral Kınacılar'ın haberine göre görev yaptığı okulun pansiyonunda 50 kişinin yemek yemesine rağmen kendilerine 100 kişi yemek yemiş gibi imza attırıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunması ile başlayan süreçte ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Mahkeme, öğretmeni şikayetinde haklı bularak, görevi ihmalden ilçe milli eğitim müdürünü para cezasına çarptırdı.

Ancak ceza aldıran öğretmen Vali Yardımcısının imzasıyla 'aşırı şüpheci tutumları ve karşısındakine güven duymayışı' iddialarının araştırılması isteğiyle psikiyatri servisine sevk edildi.

Gaziantep Üniversitesi'nce yapılan kontrollerde ise, herhangi bir psikopatoloji saptanmadı.

PERSONEL YETERSİZ DEDİ

E.E., okulunun pansiyonunda 50 kişinin yemek yemesine rağmen kendilerine 100 kişi yemek yemiş gibi imza attırıldığı gerekçesiyle şikayette bulundu. Konuyu defalarca BİMER üstünden yazmasına rağmen Nizip Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince gerekli önlemlerin alınmadığını belirten öğretmen, ardından suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili ifadesi alınan Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü C.G, 'iddialarla ilgili zaman geçmeden işlem yaptığını, ama personel yetersizliğinden bazı başvuruların süresinin geçmiş olabileceğini belirterek kendini savundu.

PARA CEZASI ALDI

Konuyla ilgili Maarif Müfettişinin düzenlemiş olduğu raporda görevini ihmal ettiğini bildirmesi üzerine C. G. ile ilgili soruşturma izni verildi. Nizip 1.Asliye Ceza Mahkemesi bilgi ve belgeler ışığında C.G. 'nin 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına,1/6 oranında indirim yapılmasına bunun da 4500 lira adli para cezasına çevrilmesine karar verdi. 

PSİKOPATOLOJİ SAPTANMADI

Ardından ceza aldıran öğretmen E.E. hakkında Maarif Müfettişlerinin talebi ile, Vali Yardımcısı imzasıyla bir yazı hazırlandı. Ve bu öğretmenin 'aşırı şüpheci tutumları ve karşısındakine güven duymayışı' iddialarının araştırılması isteğiyle hastanenin psikiyatri servisine sevk edilmesi istendi. Gaziantep Üniversitesi'nce yapılan kontrollerde, öğretmenin psikiyatrik muayenesi sonucunda herhangi bir psikopatoloji saptanmadığı yönünde tıbbi rapor düzenlendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Eğitim