Uzaya gitmek isteyen genç suratına ‘Elon Musk’ dövmesi yaptırdı

Uzaya gitmek isteyen genç suratına ‘Elon Musk’ dövmesi yaptırdı

Brezilyalı Rodrigo America, SpaceX’te gönüllü uzay yolcularından biri olabilmek için alnına Elon Musk‘ın adını yazdırdı. Vücudunda uzay ve uzaylılar ile ilgili 10’dan fazla dövme bulunan Musk hayranı, “O benim ilham kaynağım” dedi.

Brezilyalı Rodrigo America isimli genç, SpaceX’in gönüllü uzay yolcularından biri olabilmek için alnına Elon Musk yazdırdı.

Independent Türkçe’nin haberine göre; Musk’ın idolü olduğunu belirten America, “Elon Musk’ın yaptıkları, yapacakları ve insanları Mars’a götürmesi tarihe geçecek. O benim ilham kaynağım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan America, alnına dövme yaptırma amacının Elon Musk’ın dikkatini çekebilmek olduğunu söyledi.

“SİSTEMDE DAHA FAZLA ÇALIŞMAK İSTEMEDİM”

2016 yılında cezaevinde görevli olduğunu aktaran America, uzaya ilgisinin başlamasını şu sözlerle aktardı: “İki saattir oturuyordum. Önümden koca kafalı küçük bir şey geçti ve ‘Bilgiyi ara’ diye bir ses işittim. O gün işten ayrılmak istedim. Sistemde daha fazla çalışmak istemedim.”

NE OLMUŞTU?

Tesla CEO’su ve Twitter’ın patronu Elon Musk, Mars’ta şehir inşa etmek istiyor. Dünyanın en zengin ismi, gezegende kendini idame ettiren bir kent kurmak için 1 milyon ton ağırlığında kargo gerektiğini söyledi. Masrafın 100 milyarla 10 trilyon dolar arasında olacağını öngördüğünü belirtti. Musk bir yıl sonra yaptığı açıklamada, 2050’ye kadar Mars’a 1 milyon insan göndermeyi hedeflediğini bildirdi. Musk ayrıca insanların, 2029’a kadar Mars’a ilk adımı atacağını düşünüyor.

Etiketler :