Vahap Seçer: Fikir fikirden üstündür

Vahap Seçer: Fikir fikirden üstündür

Vahap Seçer: Fikir fikirden üstündür Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’de görev yapan sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’de görev yapan sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi. 1 Haziran itibariyle girilen yeni normalleşme sürecinde nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunan Seçer, “Bu süreçte kentin hayatına yön veren kesimler ile bir araya gelmek istedim. Fikir fikirden üstündür. Sendikalar, meslek odaları, sanat camiası neler düşünüyorlar? Nelerin eksik olduğu, nelerin olması gerektiği, bizim yaptıklarımızla ilgili değerlendirmeleri neler, eksiğimiz neler? Bu yeni normalleşme sürecinde tavsiyeleri neler? Bunların üzerine konuşmak için bir araya geldik” dedi.

Basında ve televizyon ekranlarında Mersin’in adının bu dönemde iyi bir şekilde anılmasından dolayı duyduğu onuru dile getiren Vahap Seçer, “Tanınmazsanız, allame-i cihan olun, bir nadide gül olun, dağ başında olun. Kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyeniz yok. Mersin’i ben böyle bir kent olarak görüyorum. Yani keşfedilmemiş” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentteki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi. Emek örgütlerinden ve sanat camiasından kuruluş başkanları ile temsilciler ve sağlık alanında görev yapan oda başkanlarını Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlayan Başkan Seçer, Koronavirüs sürecinde hayata geçirdikleri hizmetler hakkında bir değerlendirme yaptı. Seçer, ayrıca, 1 Haziran itibariyle girilen yeni normalleşme süreci dolayısıyla da başkanların ve temsilcilerin fikirlerine başvurarak, bu süreçte nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Başkan Vahap Seçer Dünya Çevre Günü mesajı yayınladı.

“Fikir fikirden üstündür”

Başkan Seçer, ülke olarak girilen yeni normalleşme sürecinden söz ederek, “Bu süreçte kentin hayatına yön veren kesimler ile bir araya gelmek istedim. Fikir fikirden üstündür.’ Sendikalar, meslek odaları, sanat camiası neler düşünüyorlar? Yaklaşık 3 aydır bu süreç yaşanıyor. Nelerin eksik olduğu, nelerin olması gerektiği, bizim yaptıklarımızla ilgili değerlendirmeleri neler, eksiğimiz neler? Bu yeni normalleşme sürecinde tavsiyeleri neler? Bunların üzerine konuşmak için bir araya geldik” dedi.

“Bu koşullar altında böyle bir sonuç almak bile şehrimiz açısından bizi sevindirdi”

Koronavirüs sürecinde Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen hizmetler hakkında kısa bir değerlendirme yapan Seçer, Mersin’in bu süreçte fena bir sonuç almadığını dile getirdi. Sağlık Bakanlığı’nın verileri doğrultusunda nüfusa oranla ölümlü vaka sayısının en az olduğu kentin Mersin olduğunu yineleyen Seçer, “Bu memnuniyet verici. Tabi hiç kayıp olsun, hiç böyle bir durum olsun istemezdik ama bu koşullar altında böyle bir sonuç almak bile şehrimiz açısından bizi sevindirdi. Burada başta vatandaşların çok büyük fedakarlığı oldu” diye konuştu.

Seçer, sağlık çalışanlarının süreç boyunca özverili bir şekilde çalıştığına değinerek bir kez daha teşekkürlerini iletti.

Vahap Seçer, askıda fatura kampanyasına bir maaşıyla katıldı

“165 bin koli dağıtımını Belediye gerçekleştirecek demiştim ve bitiyor”

Seçer, salgın boyunca çalışamayan vatandaşı, kepenk kapatan esnafı yalnız bırakmadıklarını ifade ederek, verdikleri hizmetleri rakamlarla açıkladı. Gıda kolisi yardımı konusunda hedefledikleri rakamı hafta sonu itibariyle yakalayacaklarının bilgisini veren Seçer, “159 bin 929 erzak kolisi dağıtılmış. 165 bin başvuru var demiştik. Şu anda başvuruları kapatamıyorum ama bu 165 bin koli dağıtımını Belediye gerçekleştirecek demiştim ve bitiyor. Hafta sonu itibariyle tamamlıyoruz” diye konuştu.

“Her bize müracaat edene gıda yardımı yaptık”

Belediye çalışanlarının tüm risklere rağmen kapılarına kadar giderek koli, sıcak yemek ve bebek paketi ile ilgili yardım dağıtımlarını binlerce vatandaşa ulaştırdığından bahseden Seçer, şöyle devam etti:

“Eski sistem yok artı bizde. Götürelim muhtara bırakalım, partiye bırakalım, ona, buna bırakalım yok. Muhtar liste getirir, önümüze koyar ama önümüze de düşer, o adreslere bizi götürür. Biz T.C. kimliğini alır, imzasını alırız. Bu koliler böyle dağıtıldı. Bunu bilmenizi istiyorum ve beyana tabiydi. Biz insanları kendi adaletine, kendi insafına bıraktık. Varsıl olanın, yoksulun hakkını gasp etmesini kendi vicdanlarına bıraktık ama bize müracaat eden herkese de gıda yardımı yaptık. Toplamda 440 bin porsiyon yemek dağıtıldı. Günlük 9 bine kadar çıktı bu rakam. Evde kaldı, işini yapamıyor, rahatsızlığı var, yemek yapamıyor ya da yoksul, hepsine ulaştık. Bunu bu Belediye’nin çalışanları yaptı. Kaytarmadan, gereksiz raporlar almadan. Bizler, ‘Çocuğumun maması yok!’ diyen 8 bin 706 anneye bebek paketi götürdük. Devam ediyor. Taleplerin tamamını tamamlıyor arkadaşlar.”

“Allame-i cihan olun, bir nadide gül olun, kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyeniz yok”

Vatandaşlara, sağlık çalışanlarına ve kurumlara teşekkürlerini de ileten Seçer, “Hepiniz adına ben Belediye Başkanı olarak bu mücadelenin içerisinde bu işi yöneten bir kurumun yönetici hüviyetiyle konuşuyorum. Gerçekten vatandaşlar da, sağlık çalışanları da, kurum çalışanları da çok özverili davrandı. Dezenfeksiyon işlemleri yaptılar. Toplu yaşam alanlarını, ATM’leri, parkları dezenfekte edenler, vatandaşları taşıyan belediye otobüs şoförleri; bunlar hep risk altında çalıştı. Bunlar kaçabilirdi, bunlar kaytarabilirdi, bunlar işini yapmayabilirdi. Ben çok onurluyum. Mersin bu dönemde ismi ile öne çok çıktı. Basında, televizyon ekranlarında ‘Mersin'de vaka sayısı az’ diye çıktı. Bunlar önemliydi. Çünkü tanınmazsanız, allame-i cihan olun, bir nadide gül olun, dağ başında olun. Kimse sizi keşfetmedikten sonra hiçbir kıymeti harbiyeniz yok. Mersin’i ben böyle bir kent olarak görüyorum. Yani keşfedilmemiş” dedi.

ANASAYFA

"Vahap Seçer: Fikir fikirden üstündür" haberi, 05 Haziran 2020 tarihinde yazılmıştır. Kültür Sanat kategorisi altında bulunan Vahap Seçer: Fikir fikirden üstündür haberi 2020 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Vahap Seçer: Fikir fikirden üstündür 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Kültür Sanat konusunda 30 Mayıs 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 02:08 İran Genelkurmay Başkanlığı, Reisi'nin helikopterinde sabotaj bulgusuna rastlanmadığını duyurdu
 2. 02:00 Maserati'nin ilk %100 elektrikli modeli Türkiye'de satışta! Özellikleri hayranlık uyandırdı
 3. 01:51 Beşiktaş 90 milyon euroluk gol makinesi ile bombayı patlatıyor: 349 gol 104 asist
 4. 01:35 OpenAI duyurdu: Artık o hizmet ücretsiz olarak sunulacak
 5. 01:11 İmamoğlu'ndan gençlere: "Yönünüzü geleceğe çevirdiğinizde önünüzde hiçbir güç duramayacak"
 6. 01:11 TBMM'nin Resmi Gazete'de yayımlanan kararı, İsrail'in Refah'taki katliamlarını kınadı
 7. 01:01 Bursa'da üretim yapan mobilya devi konkordato talebinden sonra iflasa sürüklendi!
 8. 00:48 Ford, bankalara meydan okuyan kredi fırsatları sunuyor! Sıfır araç isteyenler dikkat
 9. 00:48 Bankalardan kredi kartları için yeni düzenleme
 10. 00:05 Ünlü Şarkıcı Onur Akay Canlı Yayında Birden Bayıldı! Son Dakika!
 11. 23:40 Aleyna Tilki'nin ayağı şaşkına çevirdi! O güzelim fiziğine uymayan ayaklar!
 12. 23:32 Deniz Akkaya, kızını gönüllü vermemiş! Devlet el koymuş!
 13. 23:25 Zeynep Bastık'ın aşk hızına yetişilemiyor!
 14. 23:20 İran Helikopter Kazası: İkinci Ön İnceleme Raporu Açıklandı
 15. 23:17 Pendik’te parçalanmış ceset olayında sonuca varırdı! Son dakika tutuklaması!
 16. 23:10 Erzurum'da genç kız gece tartıştığı dayısını öldürdü!
 17. 23:08 IMF, Çin'in 2024 ve 2025 Büyüme Tahminlerini Yükseltti
 18. 23:05 Ümit Milli Takım, İskoçya maçı için çalışmalarına start verdi!
 19. 23:04 Türkiye'ye Afrika Sıcakları Geliyor: Hafta Sonu Kavrulacağız!
 20. 23:00 Fenerbahçe ve Galatasaraylı taraftarlar Kalamış'ta ortalığı birbirine kattı!
Kültür Sanat Haberleri