Vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıklandı

Vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıklandı

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, vaka sayılarını il bazında açıkladı. Buna göre bazı iller en az artış gösterirken bazı iller en fazla artış gösterdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir haftada vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıkladı. Buna göre en çok artış gösteren iller; Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalış gösteren iller ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda son bir haftada, 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri paylaştı. Buna göre en çok vaka artışı Bilecik'te. Bilecik'i sırasıyla; Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale takip etti. Vaka sayısı en çok azalan il ise Bitlis. Bitlis'i Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl takip etti.

Normalleşme kararları, illerin vaka sayısı ve aşı oranına göre alınacak

Öte yandan dün gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından yapılan açıklamada; illerin vaka sayısına dikkat çekilmiş ve 'Yerinde Karar' dönemine geçildiği belirtilmişti. Erdoğan, "İllerimizi düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz'' ifadelerini kullanmıştı.

Sağlık