Vatandaşın isyanı: Oy günü geliyor ‘gülüm balım’ ondan sonra belediyeye vardın mı ‘çıkarın şu kadını diyorlar

Vatandaşın isyanı: Oy günü geliyor ‘gülüm balım’ ondan sonra belediyeye vardın mı ‘çıkarın şu kadını diyorlar

AKP’nin yüksek oy oranları ile seçimi kazandığı Aksaray’da bir vatandaş hayat pahalılığına isyan etti.

Yaşadığı sıkıntıları CHP’li Gürsel Tekin ve Jale Nur Süllü’ye  anlatan vatandaş, “Aç yok’ diyorlar gelsinler ben göstereyim aç insanları. Yazık değil mi? Bunların günahını kim ödeyecek” dedi.

CHP Eskişehir milletvekili Jale Nur Süllü ve İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ile birlikte semt pazarında vatandaşı ziyaret ederek, derdini dinledi. Milletvekillerini gören bir vatandaş derdini şöyle anlattı:

“HASTA ÇOCUĞUM VAR DOKTORA ALIP GİDEMİYORUM”

“Savaştan ölmeyiz, açlıktan ölürüz. Duyun aile büyüklerimiz, başımızdaki büyükler. Hükümetimize de diyorum iş yok aş yok çok zor durumdayız. Hasta çocuğum var doktora alıp gidemiyorum oğlumun işi yok iş bulamıyorum. Gösteriş yapmasın hükümetimiz. Pazarın halini bir görün domatesi 10 liradan yiyoruz, karpuzu beş liradan, başta mazot inecek. Benim evimde 4 kişi var elektrik parası 600 lira geliyor, bin lira hem doğalgaz yatırıyorum hem soba yakıyorum şimdi oğlumun evinde oturuyorum.

“OY GÜNÜ GÜLÜM BALIM SONRA BELEDİYEYE VARDIN MI ÇIKARIN ŞU KADINI”

Yine İstanbul’daki büyüklerimiz fakire destek oluyor buradakiler hiçbir şey yapmıyor oy günü geliyor ‘gülüm balım’ ondan sonra belediyeye vardın mı ‘çıkarın şu kadını diyorlar’. Oy günü kadınım da şimdi kadın değil miyim ben, biz bunları yaşadık. Yaşıyoruz da milletin işe aşa ihtiyacı var adam şimdi bu patatesi veriyor bana lakin ne türlü getiriyor. Sizden ricam bu, kimi eleştireceksiniz kime ulaşacaksınız çok zor durumdayız.

“ANKARA’YA SELAMIMI İLETİN”

Ankara’ya selamımı iletin, ‘aç yok’ diyorlar gelsinler ben göstereyim aç insanları. yazık değil mi bunların günahını kim ödeyecek. Büyüklerimiz zamların önüne geçsin.”

Tekin, vatandaşın selamını Ankara’ya götüreceklerini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi