Vicdanları yaralayan karar! Rabia Naz’ın babasının akıl hastanesine yatırılmasına karar verildi

Kızı Rabia Naz'ın ölümünü aydınlatmak isteyen baba Şaban Vatan için vicdanları yaralayan karar. Giresun'un Eynesil ilçesinde geçen yıl henüz aydınlatılamayan bir olay sonucu yaşamını yitiren Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan...

Kızı Rabia Naz'ın ölümünü aydınlatmak isteyen baba Şaban Vatan için vicdanları yaralayan karar. Giresun'un Eynesil ilçesinde geçen yıl henüz aydınlatılamayan bir olay sonucu yaşamını yitiren Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan için şoke eden karar. Şaban Vatan, adalet arayışını sürdürürken, Giresun Sulh Ceza Mahkemesi Rabai Naz'ın babasının akıl hastanesine yatırılmasına karar verdi. "Vahşice öldürülen kızım Rabia Naz için adalet arıyorum" diye baba Vatan, hakkında alınan karara çektiği video ile tepki gösterdi.

Giresun'un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018'de şüpheli bir olay sonucu yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan adalet arayışını sürdürüyor. Rabia Naz'ın ölümünün ardında bazı siyasi isimlerin bulunduğu ve olayın üstünün örtülmeye çalışıldığı konuşulurken, mahkemeden skandal bir karar geldi.

Giresun Sulh Ceza Mahkemesi, kızı için adalet arayan Şaban Vatan'ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığını tespit edilmesini istedi. Karara göre Şaban Vatan, polis marifetiyle evinden alınarak Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne götürülecek. Kararın UYAP sistemine yansıdığı öğrenildi.

Şaban Vatan'ın kardeşi Muhammet Vatan'ın "kardeşinin akıl sağlığının yerinde olmadığı" yönündeki ifadesine dayanan mahkeme, Şaban Vatan'ın hastaneye sevkini talep etti.

21 Mart'ta Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan, hakkındaki şikayet dilekçesi yıldırım hızıyla işleme alınmıştı. 6 saatte savcılık, emniyet, hastane ve mahkeme aşamaları tamamlanmış, Şaban Vatan için akıl hastanesine yatış kararı çıkarılmıştı. Karar kesinleşmiş.

Metin Cihan twitter hesabından duyurduğu olayla ilgili şunları yazdı:

Baba'nın gıyabında bir hazırlık yürütülmüş, hastane vs ayarlanmış. Emniyet götürüp psikaytri servisine yatıracakmış. Anne bunları anlatırken ağlıyordu. "Susturmak çin her şeyi yaptılar, başaramayınca sonunda bu yolu buldular" diyor. Sanırım gerçekten delirtmeye çalışıyorlar.

Şikayet eden kişi abisi Muhammet Vatan. Bir abi bunu niye yapar? Baba çoktandır anlatıyor: Rabia Naz öldükten sonra belediye başkanı o abiyle görüşmüş. Aramızda halledelim durumu olmuş. Bld Bşk bu abiye Ankara'dan randevular almış, işler açılmış vs..

Bu arada, bütün bunlar Nurettin Canikli bugün Giresun'dayken gerçekleşti. Henüz tek bir açıklama yapmış değil.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika