Videolu, ‘Cennet gören mezar yeri’ şakası başlarını fena ağırttı

Videolu, ‘Cennet gören mezar yeri’ şakası başlarını fena ağırttı

Samsun'un Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 2018 yılında "Cenneti gören mezarlık" videosuyla gündeme gelen emlakçı Şefaattin Sağdıç

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den CHP’ye geçen Samsun’un Atakum Belediyesi yaptığı atamalarla yandaş medyanın odağına oturdu. Başkanı Cemil Deveci, 2018 yılında “Cenneti gören mezarlık” skeciyle gündeme gelen Belediye Meclis üyesi Şefaattin Sağdıç’ı başkanvekili olarak atadı.

Cemil Deveci’nin başkanvekili olarak atanan Şefaattin Sağdış, 2018 yılında çektiği ‘krediye uygun cennet manzaralı mezar yeri’ adlı video skeç gündeme gelmişti. Atamaların ardından videoda başrol alan Sadış’ın başı yandaş medya ile dertte.

Başta Star olmak üzere Yenişafak, Sabah ve Akit gibi bazı medya organları, “Samsun’un Atakum Belediye Başkanı CHP’li Cemil Deveci tepki çeken atama kararlarına bir yenisini ekledi. 2018 yılında “cenneti gören mezarlık satıyoruz” temalı bir video çeken emlakçı Şefaattin Sağdış, Samsun’da CHP’li Atakum Belediyesi’nin başkanvekili oldu.” haberleri gündem oluşturdular.

‘KREDİYE UYGUN CENNET GÖREN MEZARLAR’

Sağdıç, eleştirel videosunda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Mezar yerlerimiz krediye uygun. Cennet gören mezarlıklarımızda elektrik, su, her şey var. Bazı arkadaşlar mezarlıkların cehenneme baktığını söylüyor. Orası öyle değil. Mezarlıklar güney cehpesine baktığı için onlar cehennem sıcağı zannediyorlar. Satmış olduğumuz mezarlarda herkes çok rahat. Giden geri gelmiyor. İnsan bir arar biz mutsusuz der. Hiç öyle bir şey yok. En büyük garanti, gidip gelmiyorlar. Emin olun siz de gidince geri gelmeyeceksiniz. Bizim mezarlıklarımızın konsepti çok farklı. Merdivenli ya da pencereli olanlar mezarlarımız var. Denizi alttan gören, üstten görenler var. Tapu masrafı yok, mezar başına 1500 lira + KDV. Toplu olarak gelinirse yüzde 20 indirimli. Yurt dışından gelen kişiler cehennem manzaralı mezarlık istiyor. Türkiye’den de böyle bir talebin olması halinde bu konseptte çalışma yapabiliriz.”

Politika